BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Sport

Armando Broja i jep fitoren skuadrës së tij, vet del i dëmtuar nga fusha

Armando Broja i jep fitoren skuadrës së tij, vet del i dëmtuar

Ekipi i Southampton arriti të merrte një fitore shumë të rëndësishme përballë Leeds United në kuadër të javës së tetë të Premier League.

Për herë Armando Broja do të niste si titullar një ndeshje të Premier League, pas paraqitjeve fantastike me Kombëtaren e Shqipërisë edhe pse e niste nga stoli.

Pjesa e parë do të mbyllej në barazim pa gola, edhe pse Broja do të tentonte disa herë me depërtimet e tij në zonën kundërshtare.

Goli nuk do të vononte në pjesën e dytë, pasi një kundërsulm i shpejtë i Southampton në minutën e 53’, Broja do ta dërgonte topin në rrjetë duke shënuar kështu golin e tij të parë në Premier League.

Që nga shënimi i golit sulmuesi shqiptar ndjeu dhimbje në këmbën e majtë, por vazhdoi të luante deri në minutën 81, ku më pas u zëvendësua nga Ëolcott.

Me rezultatin minimal 1-0, Southampton merr 3 pikë mjaft të rëndësishme ndaj Leeds United.