BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Sport

Armando Broja i lë të gjithë pa fjalë, rikthehet te goli (Video)

Armando Broja i lë të gjithë pa fjalë, rikthehet te goli

Ka surprizuar Armando Broja. Sulmuesi shqiptar ka gjetur golin me Chelsean, në ndeshjen ndaj Fulham. Pas një periudhe të gjatë jashtë fushave për shkak dëmtimi, në ndeshjen e parë si titullar, Broja është takuar me golin, duke shpërblyer kështu besimin e dhënë nga trajneri i Bluve të Londrës, Pochetino.

Lojtari i Kombëtares së Shqipërisë nuk ishte protagonist i londinezëve në sezonin që shkoi. Përveç dëmtimit, edhe forma fizike s’ishte e duhura, çka bëri që ai gjatë edicionin 2022/2023 të aktivizohej në 12 ndeshje dhe të shënonte vetëm një gol.

Te Southampton, në vitin e huazimit ndihmoi shumë skuadrën për arritjen e objektivave. 6 gola për ekipin nga Southampton ishin një tregues i qartë se në të ardhmen, lojtari mund të bëhej një nga më të mirët. Kujtojmë që ai ka luajtur edhe në Hollandë. Më saktësisht, në një sezon te Vitesse, numëroi 10 gola.

Chelsea më shumë se kurrë ka nevojë për një sulmues të tillë. Skuadra po vuan tejmase në sulm, me numrin e golave që ka qenë mjaft i pakët. Gjithsesi, si duket, trajneri Pochetino tashmë e ka zgjidhjen e duhur për ofensivën.