BREAKING NEWS

Kërkon uljen e dënimit në 1.6 vite burg, ja çfarë ndodhi sot në Gjykatë me Saimir Tahirin

Kërkon uljen e dënimit në 1.6 vite burg, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO, çfarë pritet të ndodhë

Familjarët e Vis Martinajt përfundojnë në GJKKO,
x
BREAKING NEWS

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/ Ish-zyrtari i lartë bën lëvizjen urgjente. Zbardhet vendimi më i fundit

Qëndron në qeli për aferën e inceneratorëve/
x
BREAKING NEWS

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në çdo lokal, ja ku është vendi i ndalur për të pirë kafe në Tiranë, aty jetojnë vrasësit

Arian Çani del me deklaratën tronditëse: Mos hyni në
x
BREAKING NEWS

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt Anglisë”/ Si shqiptarët po e kthejnë TIK Tok në një dark Web duke joshur edhe bandat kriminale

“Punësim në shpi bari, trafikim njerëzisht drejt
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i policisë

Aksident i rëndë, përplasen dy makina, humb jetën efektivi i
x
BREAKING NEWS

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E përditshmja italiane ‘zbërthen’ mafien shqiptare: Ecin me "nder" dhe "pakte gjaku"

"Pa miratimin e tyre s'qarkullon asnjë varkë"/ E
x
BREAKING NEWS

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti Donald Trump, bën lëvizjen urgjente, fton qytetarët të...

“Pres të arrestohem të martën”/ Habit ish-presidenti
x

Sport

Armando Broja mes lojtarëve më të shpejtë në botë!

Armando Broja mes lojtarëve më të shpejtë në botë!

Armando Broja nuk po kalon një moment mjaft të mirë me Çelsin, me dëmtimin e marrë përpara disa javëve, gjë që do ta lërë atë jashtë fushave deri në fund të sezonit.

Gjithsesi, sulmuesi shqiptar ka marrë një vlerësim nga portali i njohur “Discover Top Speed”, duke u bërë pjesë e 30 lojtarëve më të shpejtë në botë.

21-vjeçari renditen në vendin e 18-ë, me një mesatare prej 35.3 kilometrash për orë, duke lënë pas edhe lojtarë si Hakimi, Hadson-Odoi dhe Markos Jorente.

Vendin e parë në këtë renditje e mban Sven Botman, i cili ka një mesatare prej 39.21 kilometrash për orë, teksa ndiqet nga Darvin Nunjez dhe Kilië Mbape.

Armando Broja mes lojtarëve më të shpejtë në botë! Armando Broja mes lojtarëve më të shpejtë në botë!