BREAKING NEWS

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike? Kreshnik Spahiu bën parashikimin e BUJSHËM, zbërthen skenarin e ish-kryeministrit: Do ndodhë në shtator. Uroj që ambasadorja Kim të kuptojë këtë!

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike?
x
BREAKING NEWS

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’, zbulon për herë të parë fundin fatal që e pret Sali Berishën pas shpalljes ‘non grata’: Deklarata e Yuri Kim rrugë shpëtimi për Bashën, ja çfarë pritet

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë që ishin të ngujuar në kampin e ferrit ‘Al Hol’ në Siri, shoqërohen nga Rama dhe Çuçi (VIDEO)

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14
x

Sport

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi

Asisti i Shaqirit nuk mjafton, Zvicra ndalet nga Uellsi

Përfundon ndeshja e dytë e kampionatit europian ”EURO 2020”. Ndeshja e vlefshme për grupin A, midis Uellsit dhe Zvicrës është mbyllur në barazim, me rezultatin 1-1.

Zviceranët kaluan në avantazh, në minutën e 49 me Embolo. Një pjesë e meritës shkoi për lojtarin me origjinë shqiptare Xherdan Shaqirin, i cili ekzekutoi një goditje perfekte nga këndi.

Në minutën e 74, Uellsi barazoi shifrën me Mur. Shtatlarti gjeti rrjetën me një goditje të bukur me kokë. Pak minuta para golit, Zvicra humbi Shaqirin për shkak dëmtimi.

Grupi A udhëhiqet nga Italia me 3 pikë, pasi fitoi ndeshjen e parë me Turqinë, me rezultatin e pastër 0-3.