BREAKING NEWS

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas vizitës së Blinken, më 16 mars krijohet ekipi ri që do të drejtojë fushatën elektorale

Erë zgjedhjesh të parakohshme, Edi Rama zbret në terren pas
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e homodializës, ja kush është krahu i djathtë i Ilir Metës që është shpallur ‘non-grata’ dhe si deputetët e PL janë kapur ‘mat’ duke transportuar para të pista nga Tirana në Angli...

Idajet Beqiri: Shkëlzen Berisha i përfshirë në koncesionin e
x
BREAKING NEWS

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës së saj prej dy muajsh po zbërthehet nga “SPAK”, futen në “lojë” metodat e FBI, ja provat e pakundërshtueshme që “gozhdojnë” deputeten e PL, Ilir Metën e Petrit Vasilin, detajet nga kontratat dhe ra...

Celulari i Kryemadhit i sekuestruar në banesën e nënës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon prokurorët specialë, ish-presidenti nuk pranon abuzimet për lobing dhe ja fut bashkëshortes

Ilir Meta dorëzon Monika Kryemadhin në duart e SPAK dhe sulmon
x
BREAKING NEWS

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre alarmin, ja si korrupsioni po gërryen besimin e publikut tek institucionet, shpopullon vendin e po dëmton bizneset e ndershme, kërkohen arrestime “VIP”

Brukseli i mbyll dyert Shqipërisë për në BE dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë Alastair King Smith paralajmëron se nuk ka bashkëpunim me “non-gratën” dhe u bën thirrje politikanëve që të punojnë për qytetarët, ja mesazhi për grupin e Bardhit dhe pse Parlamenti duhet t’i r...

Londra fundos Sali Berishën, ambasadori britanik në Tiranë
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x

Sport

Atalanta “gjunjëzon” Milanin mes spektaklit, Muriel vendos ndaj kuqezinjve, pesë gola në Bergamo

Atalanta “gjunjëzon” Milanin mes spektaklit, Muriel vendos ndaj

Skuadra e Atalantës ka marrë një fitore të vyer 3-2 ndaj Milanit, në supersfidën e Serie A të luajtur në Geëiss Stadium (Bergamo). Një devijim i pafat i skuadrës kuqezi solli golin e parë të zikaltërve të vegjël pas 37 minutash lojë, me anë të Lookman. Skuadra e Piolit reagoi brenda pjesës së parë, falë Giroud. Djemtë e Gasperinit u futën me shumë dëshirë në pjesën e dytë dhe morën përsëri avantazhin. Lookman kompletoi dopietën personale, pas asistit të De Ketelaere.

Skuadra nga Milano mori një pikë në këtë ndeshje. Serbi Jovic “tundi rrjetën” për herë të dytë në këtë sezon, por goli i tij 10 minuta nga fundi nuk ishte i mjaftueshëm. 6 minutat shtesë prodhuan një gol me vlerë 3 pikë për Atalantën të Muriel dhe kartonin e dytë të verdhë të Calabrias, në krahun tjetër.

Në fund, të dy trajnerët respektivë i shtrënguan duart njëri-tjetrit. Në këtë ndeshje luajti edhe Berat Gjimshiti, në kampin bergamaskët.
Sa i takon renditjes, Milan renditet në pozitën e 3-të, me 29 pikë në total. Atalanta ka grumbulluar 20 pikë, vetëm vendi i 10-të për ta.