BREAKING NEWS

Autoritetet italiane tregojnë çfarë pritet: Lufta nuk është fituar ende, nuk ka kthim në normalitet. Komisioneri i emergjencës shëndetësore tregon se vendi do të dalë nga kjo dramë vetëm nëse...

Autoritetet italiane tregojnë çfarë pritet: Lufta nuk
x

Sport

Atletja Luiza Gega tregon vështirësitë që po kalon gjatë stërvitjes: Marr bukë me vete!

Atletja Luiza Gega tregon vështirësitë që po kalon

Atletja e njohur shqiptare, Luiza Gega, pasditen e djeshme ka zbuluar më shumë detaje për stërvitjen në Kenia dhe vështirësitë për t’u përshtatur me vendin.

Luiza tregoi se ende nuk është mësuar të konsumojë gatimet tradicionale të Kenias, ndaj detyrohet të marrë ushqime me vete.

‘Mundohem ta bëj sallatën më shumë ingredientë brenda që të kem sa më shumë vitamina, marr jashtë mase shumë fruta të thata… për fat të keq atje nuk gjej djath, që unë e përdor shumë. Me pak parmixhano i shtyj makaronat, pastat… duket çudi, por është me të vërtetë vështirë’, tha ndër të tjera atletja.