BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri dhe jep lajmin "e keq" për Edi Ramën

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x

Sport

Bajerni piketon zëvendësuesin e Levandovskit, kampionët e Gjermanisë në ndjekje të talentit portugez

Bajerni piketon zëvendësuesin e Levandovskit, kampionët e

Gazeta portugeze “Record” zbulon se Bajerni është i interesuar për një tjetër sulmues dhe ai është talenti 20-vjeçar i Benfikës, Gonçalo Ramos. Kartoni i tij vlerësohet nga portugezët me 40 milionë euro.

Kjo nuk është hera e parë që kampionët e Gjermanisë shfaqin interes për talentin i cili luan me skuadrën e parë që prej sezonit 2020-‘21. Ramos vjen nga akademia e Benfikës dhe shënoi 7 gola në 29 ndeshje sezonin e shkuar. Por janë shifrat e tij me kombëtaren U-21 të luzitanëve ato që janë më befasuese: 13 gola në vetëm 9 ndeshje.

Talenti kërkohet, përveç Bajernit, edhe nga rivalët e Borusias së Dortmundit, por edhe Njukasëlli dhe Notingem Foresti në Premier Ligë. Benfika është gati të negociojë për 40 milionë euro, por nuk do donte të humbiste një sulmues të dytë pas Darvin Nunjezit në merkaton e kësaj vere.