BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x

Sport

Barazimi me skuadrën e Erzenit, trajneri i Tiranës rezerva për kundërshtarët: I keqardhur, kishin trajnerin lojtar të ndeshjes së sotme

Barazimi me skuadrën e Erzenit, trajneri i Tiranës rezerva për

Trajneri i Tiranës, Julian Ahmataj, duke folur për mediat, deklaroi se është i kënaqur me paraqitjen e skuadrës ndaj Erzenit, ndonëse barazuan 1-1.

Sipas tij, portieri i Erzenit ishte lojtari i ndeshjes, për shkak të pritjeve.

"Keqardhje, sepse nga fillimi e kishim ndeshjen në kontroll. E rritëm lojën në sulm në pjesën e dytë, por nuk shkuam te goli, diçka që e bëri kundërshtari dhe më pas shënuam. Jam shumë i kënaqur me atë që tregoi skuadra në fushë.

Specifike është që kur Erzeni luan shumë poshtë, atje ka mbrojtësa me staturë që e bëjnë të vështirë lojën dhe bëhen të rrezikshëm. Kemi pasur mundësitë më të mirë. Portieri i tyre, është lojtari i ndeshjes sot. Kjo është pak psikologjike.

Meta ka bërë shumë ndeshje dhe është lojtar i ri, nuk i përballon dot kaq shumë. Ka shfaqur shenja lodhje. Patrick vjen nga një dëmtim shumë i gjatë dhe nuk mund të marrë më shumë se 60 minuta. Mendoj se do na ndihmojë më shumë kur të jenë ndeshjet decizive.

Jaku sot ishte te U-19 dhe ishte i pranishëm në pankinë. Zëvendësimi i Najdovskit ishte i detyruar dhe nuk dha mundësi për Jakun.

Situata ka qenë e njëjta para 2-3 muajsh dhe ne krijuam shkëputjen. Tani është krijuar një ngjeshje, dhe duhet të jemi të përqendruar.", tha Ahmataj.