Barcelona - Chelsea në barazim, Bayern "lan hesapet" me Beshiktashin që 90' e parë

Postuar: 21/02/2018 - 07:27

Nuk ka fitues në “Stamford Bridge”  në ndeshjen e vlefshme për 1/8 e finaleve të Champions League mes Barcelonës dhe Chelsea-s e cila përfundoi 1-1.Willian  pasi goditi dy shtylla në pjesën e parë, kaloi në avantazh vendasit në minutën e 62-të me një goditje nga jashtë zone.Kur dukej se londinezët i kishin marrë mirë masat ndaj Messit, ishte një gabim i Christensen në pasim ai që lejoi Iniestën të depërtonte në zonë dhe të pasonte për Messin, i cili nuk fali dhe shënoi golin e tij të parë në karrierë ndaj “Bluve të Londrës”.

Ndërsa Bayern Munchen ka mposhtur thellë, 5-0, në “Allianz Arena” turqit e Beshiktashit, në takimin e parë të 1/8-ave të Champions League, duke e bërë thuajse fakt të kryer kualifikimin në turin e çerekfinaleve të kompeticionit më të rëndësishëm europian për klube.Dy dygolësha nga Muller dhe Leëandoëski, si dhe një gol nga Coman, u kanë mjaftuar gjigantëve të Bundesligës për të “larë hesapet” që në 90-minutëshin e parë me Beshiktashin.

Total votes: 16

Postuar: 23/06/2018 - 23:15

Me një ndeshje dhe fitore dramatike në minutat e fundit të takimit, Gjermania mund të eleminohet për shkak të golavarazhit jo të favorshëm.

Postuar: 23/06/2018 - 23:00

Kombëtarja e Gjermanisë ka fituar në fund me rezultat 2-1 ndaj asaj të Suedisë në ndeshjen e dytë

Postuar: 23/06/2018 - 22:01

Postuar: 23/06/2018 - 21:45

Gjermania ende nuk ka gjetur golin e fitores pasi Suedia po bën rezistencë.Si mos mjaftonte kjo,

Postuar: 23/06/2018 - 21:16

Kombëtarja e Gjermanisë ka gjetur golin e barazimit ndaj Suedisë.Gjermanët kanë barazuar ndaj sue

Postuar: 23/06/2018 - 20:35

Është gati e pabesueshme por Suedia në momentin më të mirë të Gjermanisë ka kaluar në avantazh 1-

Postuar: 23/06/2018 - 20:30

Politika serbe nuk ka qëndruar kaq brenda kornizave si në rastin e presidentit Vuçiç.Vojislav She