Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Barcelona - Chelsea në barazim, Bayern "lan hesapet" me Beshiktashin që 90' e parë

Postuar: 21/02/2018 - 07:27

Nuk ka fitues në “Stamford Bridge”  në ndeshjen e vlefshme për 1/8 e finaleve të Champions League mes Barcelonës dhe Chelsea-s e cila përfundoi 1-1.Willian  pasi goditi dy shtylla në pjesën e parë, kaloi në avantazh vendasit në minutën e 62-të me një goditje nga jashtë zone.Kur dukej se londinezët i kishin marrë mirë masat ndaj Messit, ishte një gabim i Christensen në pasim ai që lejoi Iniestën të depërtonte në zonë dhe të pasonte për Messin, i cili nuk fali dhe shënoi golin e tij të parë në karrierë ndaj “Bluve të Londrës”.

Ndërsa Bayern Munchen ka mposhtur thellë, 5-0, në “Allianz Arena” turqit e Beshiktashit, në takimin e parë të 1/8-ave të Champions League, duke e bërë thuajse fakt të kryer kualifikimin në turin e çerekfinaleve të kompeticionit më të rëndësishëm europian për klube.Dy dygolësha nga Muller dhe Leëandoëski, si dhe një gol nga Coman, u kanë mjaftuar gjigantëve të Bundesligës për të “larë hesapet” që në 90-minutëshin e parë me Beshiktashin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 12

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/03/2018 - 22:51

FIFA ka sinjalizuar që në Botërorin Rusi 2018 do të përdoret Video Asistan Referee, sistemi-video që ndihmon arbitrat për të gabuar sa më pak në vendimet që marrin.

Postuar: 16/03/2018 - 22:14

Janik Karrasko dhe Nikolas Gaitan u transferuan së bashku për në ekipin kinez të Dalian Yifangut.

Postuar: 16/03/2018 - 13:26

Është hedhur në Nyon të Zvicrës shorti për fazën çerekfinale të “Europa League”. Lazio e Strakoshës ka peshkuar kundërshtarin më të lehtë në letër.

Postuar: 16/03/2018 - 12:19

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti i turit çerekfinal të Champions League.

Këto janë përballjet

Barcelona- Roma

Sevilja- Bajern

Postuar: 16/03/2018 - 08:15

Lacio u tregua e mrekullueshme mbrëmjen e djeshme, duke mundur brenda në Kiev Dinamon ukrainase me rezultatin 2-0 dhe duke siguruar kalimin në çerekfinale të Europa League.

Postuar: 16/03/2018 - 08:06

Vllaznia rrezikon rënien nga kategoria dhe megjithëse rezultatet e javëve të fundit kanë qenë premtuese e në ngjitje të vazhdueshme, ajo sërish nuk e ka kaluar rrezikun e madh t

Postuar: 16/03/2018 - 08:04

Trajneri i Kombëtares tonë, Kristian Panuçi, ka surprizuar për herë të dytë brenda pak ditësh.