Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Barcelona e papërmbajtshme, dy gola në dy minuta (Video)

Video: 

Postuar: 18/09/2018 - 20:42

Barcelona ka arritur të shënojë edhe dy gola të tjerë në ndeshjen ndaj PSV.

Fillimisht ishte francezi Dembele, i cili me një gjuajtje potente me të djathën, në minutën e 75 dyfishoi rezultatin për blaugranat.

Më pas ishte Leo Messi i cili pas një pasimi të Rakitic, me një gjuajtje të lehtë shënoi golin e tij të dytë të ndeshjes.

Pas dy golave, Barcelona do duhet të vazhdojë ndeshjen me 10 lojtarë, pasi Umtiti u ndëshkua me kartonin e kuq, pas një ndërhyrje jo të rregullt.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/02/2019 - 23:34

Shaqiri ende nuk i ka harruar emocionet që i ka përjetuar në Kupën e Botës “Rusia 2018”.
 

Postuar: 15/02/2019 - 16:30

Arkivoli me trupin e futbollistit të ndjerë Emiliano Sala, i cili u vra në një aksident ajror d

Postuar: 15/02/2019 - 13:33

Mesfushori nga Kosova, Labinot Kabashi ka rinovuar kontratën me Barcelonën deri në vitin 2021.

Postuar: 15/02/2019 - 07:25

 Liga e Europës u kthye dhe një herë tjetër në skenë, tashmë në raundin e 1/16-ve, një tur q

Postuar: 15/02/2019 - 07:23

 Lojtarët e përfaqësueses kuqezi po kalojnë një moment të mirë në këtë periudhë dhe kanë pes

Postuar: 15/02/2019 - 07:22

 Këtë të premte nis java e 22-të e Kategorisë Superiore, e cila është mjaft me peshë për fat

Postuar: 14/02/2019 - 20:51

 Paris Saint Germain hodhi një hap para, drejt çerekfinaleve të UEFA Champions League.Edhe p