BREAKING NEWS

“Ambasada ka dalë hapur”, Spartak Ngjela ‘trondit’ me deklaratën, zbulon rrezikun që i kanoset Ilir Metës

“Ambasada ka dalë hapur”, Spartak Ngjela ‘trondit’
x

Sport

Barcelona i falet Messit, fiton edhe Liverpooli

Barcelona i falet Messit, fiton edhe Liverpooli

Janë luajtur mbrëmjen e sotme 8 sfidat e radhës të vlefshme për grupet e Champions League. Gjithçka ka nisur me sfidën Ajax-Chelsea, e cila ka përfunduar me rezultatin 0-1 për londinezët e drejtuar nga Lampard.

Ndërkaq, gjermanët e Leipzig, kanë fituar 2-1 ndaj rusëve të Zenitit.

Barcelona fitoi 1-2 me vështirësi ndaj surprizës së Slavia Pragë, ndërsa Liverpooli mposhti me lehtësi 1-4 belgët e Genkut.

Fitore arriti gjithashtu edhe Napoli në transfertë me Salzburgun dhe Benfika në shtëpi ndaj Lionit, ndërsa në barazim 1-1 u mbyll sfida Lille-Valencia.