BREAKING NEWS

Mbledhja e Kryesisë/ Zbardhen emrat e deputetëve dhe anëtarëve që votuan pro dhe kundër hapjes së garës për kreun e PD

Mbledhja e Kryesisë/ Zbardhen emrat e deputetëve dhe
x
BREAKING NEWS

Taulant Balla u paraqit sot në SPAK, zbulohet arsyeja

Taulant Balla u paraqit sot në SPAK, zbulohet arsyeja
x
BREAKING NEWS

Bashkë me Vangjush Dakon, zbardhen 10 emrat e zyrtarëve që u arrestuan dje nga SPAK

Bashkë me Vangjush Dakon, zbardhen 10 emrat e zyrtarëve që u
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Taulant Balla pritet të ‘zbarkojë’ sot në SPAK

Çfarë ndodhi? Taulant Balla pritet të
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos nga SPAK, Andi Bushati 'zbërthen' reagimin e Ramës: Loja e fjalëve që bëri kryeministri...

Arrestimi i Vangjush Dakos nga SPAK, Andi Bushati 'zbërthen'
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Dakos/ Baton Haxhiu zbardh skenarin dhe del me paralajmërimin e fortë: Ja çfarë do të ndodhë me politikanët që kanë dosje penale në SPAK

Arrestimi i Dakos/ Baton Haxhiu zbardh skenarin dhe del me paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

“Nisi me Dakon, por...”/ Kreshnik Spahiu ‘plas’ deklaratën e fortë dhe zbulon planin e SHBA-së për 12 personat non-grata

“Nisi me Dakon, por...”/ Kreshnik Spahiu ‘plas’
x
BREAKING NEWS

“Shumë shpejt Dako do lërë qelinë”/ Eksperti Karamuço bën paralajmërimin e fortë: Ja pse ish-kryebashkiaku nuk i plotëson kriteret për...

“Shumë shpejt Dako do lërë qelinë”/ Eksperti
x

Sport

Barcelona merr vendimin e papritur për Messi-n

Barcelona merr vendimin e papritur për Messi-n

Barcelona po shikon rreth mundësisë për ta rikthyer në skuadër Lionel Messin, kontrata e së cilit skadon këtë verë te Paris Saint-Germain, me yllin argjentinas që nuk po tregon shenja se dëshiron të vazhdojë të ardhmen në Francë, raporton “Mundo Deportivo”.

10-shi legjendar i Barcelonës u largua nga “Camp Nou” në vitin 2021, pasi që bisedimet për rinovimin e kontratës së Messit u komplikuan për shkak të krizës financiare që e kishte kapluar klubin.

Dhe pas dy vitesh në Paris, Barcelona tani është duke përgatitur një ofertë dhe ta rikthej fituesin e shtatë Topave të Artë.

Klubi beson se Messi është i etur për një rikthim pasi që bisedimet me PSG kanë ngecur, pjesërisht që mendohet se është për shkak të një përpjekjeje për uljen e pagës për të shmangur marrjen e sanksioneve nga Fair Play Financiar (FFP).

36 vjeçari përfiton £740,000 (841,000) në javë te PSG, kontratë kjo e cila skadon më 30 qershor të këtij viti.