BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Sport

Barcelona nuk e lëshon Araujën, klubi synon të mbajë edhe Feliksin dhe Kancelon

Barcelona nuk e lëshon Araujën, klubi synon të mbajë edhe

Barcelona nuk është në pozita pretenduese për titull këtë sezon dhe në Spanjë duket se Reali do ta ketë rivalitetin me Xhironën për trofeun e kampionatit. Nga ana tjetër, Barcelona nuk shihet pretendente as në Europë, sikurse ka probleme edhe në cilësinë e performancës, ku ka shumë luhatje. Ndërkohë, vijnë disa lajme pozitive nga grupi. Kështu, Ronald Araujo nuk është në shitje. Qendërmbrojtësi uruguaian është një nga lojtarët më të kërkuar në skuadrën aktuale të Barçës dhe, pavarësisht problemeve financiare që po kalojnë, Barça nuk po mendon të ndahet me të, siç u dëshmua së fundmi. Në fakt, janarin e kaluar Bajernit të Mynihut ofroi shumë për uruguaianin, por klubi i Barçës mbylli çdo derë për një shitje të mundshme, raporton Mundo Deportivo. Madje skuadra gjermane bëri një ofertë prej 90 milionë eurosh. Së pari, ai transferoi te agjentët e futbollistit një shumë prej 70 milionë, plus 20 në variabla, me një rritje të konsiderueshme të shumës së lojtarit. Barça u përgjigj “jo”. Pavarësisht refuzimit fillestar, Bajern nuk u dorëzua dhe bëri një propozim të ri, duke rritur çmimin fiks të ofertës së tyre nga 70 në 80 milionë, plus 10 të tjera në variabla. Edhe një herë, përgjigja e Barçës ishte negative. Obsesioni i klubit gjerman me Araujo ishte i tillë që edhe trajneri i Bajernit, Thomas Tuhel, u përfshi plotësisht në nënshkrim dhe thirri qendërmbrojtësin uruguaian për t’u përpjekur ta bindë atë, siç zbulohet nga shtypi gjerman.

Për më tepër, siç publikoi MD dhjetorin e kaluar, vetë Araujo nuk ishte pro largimit nga Barça në janar. Ndërkohë, sipas mediave spanjolle, Barcelona nuk ka ndërmend t’i shesë dy lojtarët e ardhur vitin e kaluar, Zhao Kancelon dhe Zhao Feliksin, dy lojtarë që kanë potencial të madh teknik dhe janë përshtatur mirë me grupin. Kështu, referuar pikërisht mediave sportive, Zhao Kancelo dhe Zhao Feliks ishin dy nga nënshkrimet e mëdha të Barcelonës verën e kaluar. Të dy arritën në formë huazimi nga klubet e tyre përkatëse, pasi Blaugranët nuk kishin mjaftueshëm Fair Play financiar për të ndërmarrë një nënshkrim të përhershëm. Kanë mbetur edhe pak muaj deri në fund të sezonit, por tashmë skuadra për sezonin e ardhshëm ka nisur të hartohet nga ekipi drejtues sportiv i klubit i drejtuar nga Deko. Dhe Barça do të donte që të dy Kancelo dhe Zhao Feliks të ishin në grupin e ardhshëm, megjithëse gjithçka do të varet nga negociatat që do të zhvillohen me klubet që zotërojnë të drejtat e tyre.