BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Sport

Befasia/ Kampionati brazilian, numri një në ligat botërore

Befasia/ Kampionati brazilian, numri një në ligat botërore

Nëse dikush mendon se kampionati anglez është më i forti në botë, gabohet. Federata Internacionale e Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS) ka bërë si çdo vit, po ashtu edhe për 2022- shin, renditjen e kampionateve më të mira në botë. Kjo renditje ka nisur që prej vitit 1991 dhe është një përzierje bashkë me konfederatat e tjera të futbollit. Ajo që bie në sy për vitin që lamë pas, është se kampionati brazilian mban vendin e parë për herë të dytë në historinë e saj, ashtu si edhe në 2021-shin. Ndërkohë, kampionati që mban vendin e dytë në këtë renditje është Premier Liga, që nuk renditet në majë që prej 2019-ës. La Liga pozicionohet e treta dhe fiton një vend përpara Bundesligës. Ndërkohë, edhe katër vendet e tjera në renditje mbahen nga kampionate që u përkasin shteteve të UEFA-s. Pas ligës gjermane vjen Seria A italiane dhe pas saj mban pozitën kampionati francez me një diferencë të vogël pikësh. E shtata është Portugalia dhe më pas Holanda, ndërkohë që dy vendet e fundit për të përmbyllur dhjetë ligat më të mira për 2022-shin i mban Argjentina (e nënta) dhe Paraguai (i dhjeti).