Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Befasojnë kuqezinjtë, shënojnë golin e dytë në fushën e Armenisë

Postuar: 11/10/2015 - 18:08

Kombëtarja Shqiptare vazhdon të befasojë në fushën e Armenisë. Lojtari Xhemshiti ka shënuar golin e dytë në minutën e 23.

Ndërkohë, në minutën e 8 Gashi shënoi golin e parë në portën armene. Në këtë mënyrë, kuqezinjtë janë shumë pranë ëndrrës "Francë 2016". 

"Shkëlqen" Kombëtarja Shqiptare, godet portën armene në minutën e 8, rritet shpresa për "Euro 2016"

Ndeshja me Armeninë duket se ka nisur mirë dhe mjaft shpresëdhënëse për Kombëtaren tonë.
 
Vetëm në tetë minuta lojë, lojtari kuqezi Gashi ka goditur portën kundërshtare, duke kaluar në avantazh.
 
Ndërkohë, fitorja e sotme e kualifikon kombëtaren në "Euro 2016".
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 22:51

Ish-sulmuesi i Kombëtares, Roland Luçi, ka sjellë edhe njëherë në kujtim ngatërrimin e himnit të Shqipërisë në Francë, teksa nuk është i mendimit se ajo ishte thjesht një gafë.

Postuar: 13/11/2019 - 17:22

Erling Haaland është 19 vjeç dhe ka shënuar 26 gola në 18 ndeshje të sezonit 2019-2020, duke tërh

Postuar: 13/11/2019 - 15:26

Eros Grezda, lojtari i Kombëtares shqiptare, ka reaguar pas konferencës për shtyp të Edi Rejës.

Postuar: 13/11/2019 - 13:03

Trajneri i Kombëtares Edy Reja ka folur sot në prag të ndeshjes me Andorën e cila është e parafun

Postuar: 13/11/2019 - 07:26

Fiorentina është në krizë rezultatesh dhe pavarësisht se loja ka qenë e mirë në shumicën e ndeshj

Postuar: 13/11/2019 - 07:24

Disa prej lojtarëve kryesorë të Kombëtares kuqezi luajnë në kampionatin italian, në Serie A ose n

Postuar: 13/11/2019 - 07:22

Kombëtarja është grumbulluar dhe po vijon përgatitjet për ndeshjet e fundit në grupin H eliminato