Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Befasuese, Familja Cana merr drejtimin e klubit të Vëllaznimit në Kosovë

Postuar: 13/01/2018 - 10:08

Një lajm befasues erdhi sot nga mediat sportive në Prishtinë. Sipas tyre, ditë të mira po vijnë për ekipin e FC Vëllaznimit dhe tifozerinë gjakovare. Siç flitej prej kohësh Agim Cana, babai i Lorikut, ish-kapitenit të kombëtares, do jetë presidenti i ardhshëm i Vëllaznimit. Cana ka patur një takim me kryetarin e Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini dhe kryetarin aktual të klubit, Shkëlzen Gashi. Siç raporton “Gazeta Olle”, takimi është mbyllur me sukses dhe palët kanë arritur akordin. Agim Cana do të jetë i pari i klubit. Lajmi pritet të zyrtarizohet në vijim. Agimi, por edhe Loriku gjithmonë kanë shprehur dëshirën për të ndihmuar klubin e tyre të zemrës. Vëllaznimi është një emër i madh në futbollin kosovar, por klubi ka kaluar momente të vështira ekonomike. Aktualisht ekipi renditet në vendin e 9-të në elitën e futbollit kosovar. Titulli mungon nga viti 1990 dhe ëndrra e të gjithëve është të kthejnë titullin në qytet./Adriatik Balla

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 20

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/03/2018 - 15:49

Portugezi Kristiano Ronaldo akuzohet për evazion fiskal e shumës 14.7 milionë euro. Fituesi 5 herë i “Topit të Artë” ndodhet në një situatë të vështirë. Çështja vazhdon të jetë nën hetim, pavarësisht se ai e mohon këtë gjë.

Postuar: 24/03/2018 - 08:29

Braziliani Nejmar po kalon momente të vështira, pasi ndodhet i dëmtuar dhe në kohë rikuperimi në Brazil, pas atij dëmtimi të rëndë që pati në kampionatin francez disa javë më pa

Postuar: 24/03/2018 - 08:26

Në k o n f e r e n c ë n e zakonshme për shtyp që organizoi ekipi kombëtar dje, nga Durrësi ku është akomoduar, foli gardiani i skuadrës kombëtare dhe një prej lojtarëve më të r

Postuar: 24/03/2018 - 08:24

Shqipëria U-21 dështon të marrë qoftë dhe një pozicion të pranueshëm në renditjen e grupit të dytë eliminator për Europianin e kësaj moshe.

Postuar: 23/03/2018 - 15:48

Peshëngritja shqiptare merr një tjetër goditje. Pas Romela Begës, edhe Evangjeli Veli  rezulton pozitive në testin anti-doping. 

Postuar: 23/03/2018 - 12:31

Treshes sulmuese të Borussia Dortmund i është bashkruar edhe rekordmeni olimpik, Usain Bolt,Që nga nga dita e ejte ai po stërvitet me lojtarëte Borussias  

Postuar: 23/03/2018 - 11:27

Gianluigi Buffon vlerësoi Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon, ndonëse veterani veçoi kualitetin teknik të sulmuesit të Barcelonës.Kapiteni i Juventusit e përshkroi yllin e Bar