Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Begaj me doping, flet trajneri: Është e pastër, kërkojnë të favorizojnë peshëngritësen amerikane

Postuar: 16/01/2018 - 17:38

Gazmend Hakcani, trajneri dhe njëkohësisht bashkëshorti i peshëngritëses Romela Begaj, ka reaguar pas lajmit se kampionia e botës në stilin e shkëputjes ka rezultuar pozitive në doping.

Hackani ka deklaruar se Begaj është e pastër dhe për këtë arsye ka kërkuar të zhvillohet testit B. Trajneri shkon edhe më tej teksa për mediat deklaron se pas kësaj fshihet Federata Ndërkombëtare e Peshëngritjes (IËF), e cila po përpiqet të favorizojë htangisten amerikane Ann Martha Rogers, e treta në dygarësh.

“Romela është e pastër dhe analizat e saj janë të pastra. Kjo bëhet qëllimisht nga ndërkombëtarët, ndaj ne kemi vendosur që të hapet edhe testi B”, tha Hakcani për mediat, që do të jetë në Toronto të Kanadasë, kur do të bëhet hapja e analizës së urinës, ku dhe u gjet substanca e ndaluar, stanozolol.

Kjo është hera e dytë që Romela Begaj del pozitive me të njëjtën substancë, pasi e njëjta situatë ka ndodhur edhe 4 vite më parë, pas Botërorit të Kazakistanit (u pezullua 2 vite). Tashmë shtangistja kuqezi rrezikon 4 vite pezullim ose përjashtim nga sporti.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 28

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/05/2018 - 07:44

Finalja e Ligës së Kampioneve do të luhet nesër në mbrëmje në Kiev, midis Realit të Madridit dhe Liverpulit. Do të jetë një finale e madhe e spektakolare, nisur jo vetëm nga emrat e skuadrave, por edhe përbërja e tyre. Vëmendja shkon te sulmuesit, Kristiano Ronaldo i Realit dhe Mohamed Salah i Liverpulit.

Postuar: 25/05/2018 - 07:42

Vllaznia është duke përjetuar një trishtim të madh, dëshmuar kjo me qëndrimet e fansave në rrjetet sociale, por edhe me zërat që kërkojnë llogari për këtë disfatë të turpshme në

Postuar: 25/05/2018 - 07:41

Kombëtarja Shqiptare po ripërtërihet gjatë muajve të fundit dhe këtë e dëshmon më së miri lista e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri Kristian Panuçi, ku bie në sy prania e di

Postuar: 24/05/2018 - 20:47

Shqipëria ka mundur minimalisht 2 me 1 Kosovën në miqësoren e 19 vjeçarëve që u luajt ditën e mërkurë në “Elbasan Arena”.

Postuar: 24/05/2018 - 19:58

Viti 2018 është historik për ekipet shqiptare, pasi do të jenë tetë skuadra shqiptare që do të marrin pjesë në kupat e Evropës, 3 në Champions League dhe 5 në Europa League.

Postuar: 24/05/2018 - 19:32

Sot nuk është një ditë e zakonshme në Shkodër, por natyrisht nuk është as ditë zie.

Postuar: 24/05/2018 - 19:26

Cristiano Ronaldo gjatë karrierë së tij ka fituar shumë tituj, si kolektiv ashtu edhe individual.