Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Begaj me doping, kampioni i Europës Smajlaj: Stop dopingut, po djersës dhe talentit

Postuar: 16/01/2018 - 15:31

Kampioni i Europës në kërcim së larti, Izmir Smajlaj ka publikuar një status në “Facebook” në lidhje me rastin e dopingut të peshëngritëses Romela Begaj, duke e quajtur këtë gjë si një akt zhgënjyes. Atleti shqiptar faqeson Begajn dhe bën thirrje që sportistët të ruajnë imazhin kombëtar.

Postimi i Izmir Smajlaj në Facebook

Një rast tjetër dopingu në sport dhe një tjetër dhimbje për zgjedhjen e gabuar të nje sportisti!
Në emrin tim personal, në emër të pasionit për sportin, të sakrificës së qindra sportistëve shqiptarë që krijuan sistemin e referencës së vlerave më të mira sportive, që arrihen veç me talent, stërvitje të pastër, vullnet, djersë, distancohem nga çdo akt zhgënjyes i përdorimit të substancave për arritjen e suksesit në sport!

Ne sportistët jemi imazh kombëtar!
Ta ruajmë këtë nder e të jemi krenaria e shqipes kudo në botë!
Ta nderojmë emrin e Shqipërisë sonë ta bëjmë krenare me djersën e mundin e gjakun mbi gjunjët tona, me stërvitje të pastër, me Nder e Dinjitet në fytyrë!

STOP dopingut!
PO djersës dhe talentit!
PO stërvitjes së ndershme!

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 24

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/05/2018 - 07:44

Finalja e Ligës së Kampioneve do të luhet nesër në mbrëmje në Kiev, midis Realit të Madridit dhe Liverpulit. Do të jetë një finale e madhe e spektakolare, nisur jo vetëm nga emrat e skuadrave, por edhe përbërja e tyre. Vëmendja shkon te sulmuesit, Kristiano Ronaldo i Realit dhe Mohamed Salah i Liverpulit.

Postuar: 25/05/2018 - 07:42

Vllaznia është duke përjetuar një trishtim të madh, dëshmuar kjo me qëndrimet e fansave në rrjetet sociale, por edhe me zërat që kërkojnë llogari për këtë disfatë të turpshme në

Postuar: 25/05/2018 - 07:41

Kombëtarja Shqiptare po ripërtërihet gjatë muajve të fundit dhe këtë e dëshmon më së miri lista e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri Kristian Panuçi, ku bie në sy prania e di

Postuar: 24/05/2018 - 20:47

Shqipëria ka mundur minimalisht 2 me 1 Kosovën në miqësoren e 19 vjeçarëve që u luajt ditën e mërkurë në “Elbasan Arena”.

Postuar: 24/05/2018 - 19:58

Viti 2018 është historik për ekipet shqiptare, pasi do të jenë tetë skuadra shqiptare që do të marrin pjesë në kupat e Evropës, 3 në Champions League dhe 5 në Europa League.

Postuar: 24/05/2018 - 19:32

Sot nuk është një ditë e zakonshme në Shkodër, por natyrisht nuk është as ditë zie.

Postuar: 24/05/2018 - 19:26

Cristiano Ronaldo gjatë karrierë së tij ka fituar shumë tituj, si kolektiv ashtu edhe individual.