BREAKING NEWS

Nesër në gazetën "SOT" do të lexoni: Rriten pagat në administratë, ja kush përfiton! Zbulohen dhe sa do të jenë pagesat e kompensimit për efektivët e policisë që shërbejnë larg vendbanimit

Nesër në gazetën "SOT" do të lexoni: Rriten pagat
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, reagon Bardhi: Berisha duhet të ulë kokën dhe të heshtë, do të turpërohet kur...

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, reagon Bardhi: Berisha duhet të ulë
x
BREAKING NEWS

“Ka një problem, aty kushtojnë shumë proceset dhe e dyta...”, Sali Berisha njofton lëvizjen e radhës për padinë ndaj Blinken-it

“Ka një problem, aty kushtojnë shumë proceset dhe e
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha zbulon prapaskenat: Ja çfarë do të ndodhë me selinë e PD-së nëse gjykata i jep vulën Alibeajt

Sali Berisha zbulon prapaskenat: Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

A po e dëmton opozitën shpallja e tij non-grata? Berisha habit me përgjigjen

A po e dëmton opozitën shpallja e tij non-grata? Berisha habit me
x
BREAKING NEWS

“Do të ketë mbi 30 mijë vetë në protestë!”, Arian Çani bën reagimin epik ndaj deklaratës së Luçiano Boçit: Uaaaa, o Ylli e di ç’do të thotë...

“Do të ketë mbi 30 mijë vetë në
x
BREAKING NEWS

Habit me deklaratën e tij Sali Berisha: Unë jam kosovar

Habit me deklaratën e tij Sali Berisha: Unë jam kosovar
x
BREAKING NEWS

“Berisha e di këtë gjë “, Arian Çani paralajmëron surprizën e Ilir Metës më 25 korrik: Edhe ata që janë me pushime do të hapin ekranin

“Berisha e di këtë gjë “, Arian Çani
x

Sport

Bëri namin me një foto, tifozi i Feyenoord e rikrijon pas 20 vitesh, por nuk vjen në Tiranë! Zbulohet arsyeja

Bëri namin me një foto, tifozi i Feyenoord e rikrijon pas 20 vitesh,
Në mbrëmjen e 8 majit 2002, në qytetin plot zhurmë të Roterdamit, një goditje e shkëlqyer e Pierre van Hooijdonk e ndihmoi Feyenoord-in të mundte kampionin gjerman Borussia e Dortmundit në një finale të paharrueshme të Kupës UEFA.

Ishte triumfi i parë europian i futbollit holandez në shtatë vjet; një moment historik për shumë fansa të pranishëm.

Një nga të pranishmit në arenën me kapacitet 45 mijë vetë atë ditë, ishte Mike Wilson, asokohe vetëm pesë vjec. Majk qëndronte mbi shpatullat e babait të tij kur fotografi i Reuters Jasper Juinen, shkrepi foton e tij që më vonë do të bëhej e njohur nga miliona vetë, e do të kthehej në meme.

Për më shumë se një dekadë, fytyra e vogëlushit që gëzonte për fitoren si të ishte i rritur, në chatroom-e, blogje e platforma mediash sociale si Myspace, Bebo dhe Facebook.

“Nuk është se mbaj mend shumë nga ai moment, e vetmja gjë që më kujtohet është se nuk desha të më lyenin fytyrën por ndodhi gjithsesi”, rrëfen Wilson tani. Pas 20 vjetësh, e ka rikrijuar atë foto dhe mbetet tifoz i çmendi i Feynoordit.

“Klubi është jeta ime, do t`i ndjek nga pas gjithmonë, përherë do të kem me vete biletën e sezonit”, është shprehur për mediat vendase.

Por pikërisht finalen me Romën nuk e ndoqi dot; nuk ka mundur të vijë në Shqipëri për shkak të angazhimeve në punë. “Jam i befasuar që arritëm në finale,” pranon më tej. “Nuk e prisja të ndodhte, thotë Wilson, por sigurisht jam shumë krenar.”

Bëri namin me një foto, tifozi i Feyenoord e rikrijon pas 20 vitesh,