BREAKING NEWS

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr menjëherë vendimin e fortë për Gaz Bardhin

“Jeni një kukull shumë interesante”/ Lindita Nikolla merr
x
BREAKING NEWS

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i kësaj bashkie në vend. Ja akuza e ngritur ndaj tij

SPAK kërkoi dënim me burg, paraqitet në GJKKO kryetari i
x
BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x

Sport

Berisha kthehet në Norvegji, firmos për Molden

Berisha kthehet në Norvegji, firmos për Molden

Lojtarët shqiptarë kanë shtuar numrin e tyre edhe në kampionatet e vendeve nordike dhe ka futbollistë mjaft cilësorë që luajnë në Norvegji, Suedi e madje deri në Finlandë. Ndërkohë, mësohet së fundmi se pas gjashtë muajve në Suedi, sulmuesi Veton Berisha është rikthyer në futbollin norvegjez. Berisha, të martën është prezantuar te Molde, ekip që sezonin e shkuar e fitoi titullin e kampionit të Norvegjisë. Berisha te Molde është transferuar nga Hamarbi dhe me ekipin e ri ka firmosur kontratë deri në fund të vitit 2026. “Është mirë të jesh këtu. Është një sfidë e mrekullueshme dhe e madhe për mua për të qenë pjesë e një ekipi të madh në Norvegji, i cili është edhe kampion në fuqi i kupës dhe ligës. Mezi po pres fillimin e sezonit të ri dhe ta ndihmoj ekipin”, ka thënë Berisha, i cili te Molde do ta bartë fanellën me numrin nëntë. Berisha në verën e vitit të shkuar iu bashkua Hamarbit nga Vikingu, ndërsa në kampionatin suedez shënoi katër gola në 14 paraqitje sezonin e shkuar. Ai ka edhe dhjetë ndeshje me Përfaqësuesen e Norvegjisë dhe një gol të shënuar. Pra Berisha është futbollist me parametra të mirë teknikë dhe është i pëlqyer në kampionatin norvegjez.