Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Berisha: Prisni një Shqipëri më të fuqishme në të ardhmen

Postuar: 20/11/2018 - 22:48

Etrit Berisha ishte titullar në dy ndeshjet e kombëtares kundër Skocisë dhe Uellsit. Në miqësoren e fituar 1:0 kundër Uellsit të Rayan Gigs në "Elbasan Arena", Berisha mbajti të paprekur portën.

Pas ndeshjes ai u shpreh se reagimi i ekipit, pas asaj humbje kundër Skocisë, është tregues i mirë për vazhdimësinë. Ai u shpreh i bindur se në të ardhmen Shqipëria do të jetë një ekip më i fortë.

"Kemi ende gjëra për t'i përmirësuar, por kjo pak a shumë ishte e rëndësishme për moralin e djemve. Në të ardhmen do të ketë një Shqipëri edhe më të fuqishme. Sot reagoi më ndryshe i gjithë ekipi. Nuk u jemi futur aventurave si më herët, ishte kompakt si ekip, punuam si grup dhe kjo rezultoi efikase edhe në fazën mbrojtëse” tha Berisha.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/05/2019 - 07:32

Juventus ka rrespektuar garën në Serinë A dhe sot në ndeshjen ndaj Atalantës ka barazuar 1-1 duke mbajtur të hapur luftën për pjesëmarrjen në Ligën e Kampioneve.
 

Postuar: 19/05/2019 - 21:10

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, planifikon të largojë nga eekipi 13 lojtarë, të cilët

Postuar: 19/05/2019 - 17:07

Pep Guardiola njihet nga të gjithë si një trajner i qetë dhe diplomat.

Postuar: 19/05/2019 - 15:01

Real Madrid ka zhgënjyer edhe në ndeshjen e fundit të kampionatit, pasi është mposhtur në Bernabe

Postuar: 19/05/2019 - 14:42

Ish-trajneri i kombëtares për të rinjtë, U 19 Erjon Bogdani, do të njihet gjithmonë si kapiteni

Postuar: 19/05/2019 - 08:00

Bavarezët mposhtën me shifrat 5-1 ekipin e Eintrahtit të Frankfurtit dhe me 78 pikë s

Postuar: 19/05/2019 - 07:59

Tirana e ka komplikuar së tepërmi pozitën e saj në Kategorinë Superiore, pasi, edhe pse ruan dist