BREAKING NEWS

Rihetimi i “21 Janarit” trondit Sali Berishën, do të hapet dosja që solli FBI, dëshmi të reja dhe asistencë nga ndërkombëtarët, ja detajet

Rihetimi i “21 Janarit” trondit Sali Berishën, do të hapet
x

Sport

Bie hegjemonia Messi-Ronaldo, ylli i Lazios fiton ‘Këpucën e Artë’

Bie hegjemonia Messi-Ronaldo, ylli i Lazios fiton ‘Këpucën e

Sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile, tashmë është zyrtarisht golashënuesi më i mirë i Europës. Kapiteni i lacialëve fitoi “Këpucën e Artë”, falë 36 golave që shënoi këtë sezon në 38 ndeshjet e Seria A.

Italiani barazoi kështu rekordin e sulmuesit të Juventusit, Gonazalo Higuain, që kishte shënuar po kaq gola në periudhën kur ai luante për Napolin.

Immobile kaloi në renditje sulmuesin e Bayern Munchen, Robert Levandowski, i cili është ndalur në 35 gola në Bundesliga. Edhe pse Lazio nuk ia arriti t’ia rrëmbente Juves, por Ciro duhet të kënaqet me trofeun e tij individual.