BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x
BREAKING NEWS

Moska në prag të falimentimit, Putini i ka ditët e numëruara, liderët më të fuqishëm të botës i japin goditjen përfundimtare “Carit”, ja çfarë po ndodh në Rusi

Moska në prag të falimentimit, Putini i ka ditët e
x

Sport

Bisedimet Çelsi-Inter për Lukakun shkojnë mbarë, Ibra do dhe një sezon te Milani me gjysmë rroge

Bisedimet Çelsi-Inter për Lukakun shkojnë mbarë, Ibra do

Zikaltërit dhe londinezët mund të bien dakord javën tjetër, suedezi premton rikthim në janar

Interi dhe dhe Çelsi po avancojnë bisedimet rreth tyre për një rikthim të sulmuesit belg të “Bluve” në Milano. Mediat e huaja raportojnë se pavarësisht se drejtuesit londinezë nuk e kanë pranuar propozimin e palës italiane 5 milionë euro në formë huazimi për 29-vjeçarin, të dyja kampet nuk i kanë ndëprerë negociatat, përkundrazi po i afrohen gjetjes së konsensusit për të ndihmuar sulmuesin që të rigjejë formën e dikurshme. Çelsi kërkon të paktën 10-15 milionë euro ofertë për huazim për Lukakun dhe Interi duket se mund të bëjë një ofertë të dytë që mund të pranohet nga pala angleze. Duke patur parasysh sezonin zhgënjyes në Angli të Lukakut me 8 gola në 26 ndeshje kampionati dhe mospërshtatjen me futbollin britanik, lidershipi  i Çelsit e ka pranuar kërkesën e Lukakut që sezonin e ri të provojë një fanelë tjetër, por kjo nuk mund të bëhet pa marrë diçka në dorë në këmbim. Raportohet gjithashtu se Interi dhe Çelsi mund të finalizojnë rikthimin e Lukakut në Milano në fillim të javës së ardhshme. Në Itali gjatë dy sezoneve Lukaku realizoi 65 gola në 94 ndeshje duke arritur të fitojë dhe Serinë A me ndihmën e trajnerit Antonio Konte tek Interi. “Big Rom” mori vlerësime nga analistët dhe specialistët e sportit për performancat tek Interi.  Pas titullit të 19 kampion italian, Interi vendosi të rrisë të ardhurat duke shitur lojtarët më cilësorë: mbrojtësin e djathtë Ashraf Hakimi te PSG dhe Lukakun te Çelsi. Ky i fundit u transferuar në “Stamford Bridge” për 115 milionë euro.
Ibrahimoviç nuk “ndreqet”, kërkon të luajë dhe për 1 vit me pëk rrogë
Sulmuesi veteran i Milanit, Zlatan Ibrahimoviç nuk ka ndërmend të varë këpucët në gozhdë këtë vit. Pavarësisht se ka dëmtuar keq ligamentet në gju dhe pjesën më të madhe të sezonit të kaluar nuk u aktivizua për shkak lëndimesh të vazhdueshme, ai këmbëngul se mund të japë ende nga vetja për fanelën kuqezi. Mediat italiane kanë zbuluar se ish-sulmuesi i Interit, Juventusit, Barcelonës, PSG-së dhe Mançester Junajtid ka ofruar reduktim të pagës së tij në “San Siro” me qëllim që të përfitojë rinovim kontrate dhe për 1 vit. Pas triumfit sensacional të “Djallit” duke fituar titullin kampion pas 11 vitesh, Ibra është i bindur se mund të ndihmojë me lojën, përvojën dhe karakterin e tij të paepur skuadrën e Stefano Piolit që të mbrojë titullin kampion. Rikthimi i tij në fushë pritet të ndodhë në muajin janar.