BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Sport

Boks/ Florian Marku nuk ia del, mundet pas 10 raundesh nga Kongo

Boks/ Florian Marku nuk ia del, mundet pas 10 raundesh nga Kongo

Boksieri shqiptar Florian Marku u ngjit mbrëmë në ringun e “O2 Arena” në Londër, përballë Kris Kongos, në një duel për peshën e mesme, por nuk ia doli të dalë fitues. Edhe pse e nisi ndeshjen në sulm dhe me pritshmëri të mëdha, Marku raund pas raundi humbi pikë për shkak se kundërshtari, duke qenë më i gjatë, e mbajti larg dhe duke i dhënë herë pas here goditje të forta në fytyrë. Marku nga ana tjetër pati momentet e tij, dha goditje të forta në disa raunde dhe kishte momente kur e vuri kundërshtarin në vështirësi, por Kongo, stratregjia e tij për të mbajtur larg boksierin tonë, ia doli të fitojë me pikë. Pas 10 raundesh rivalizuese, gjyqtaria ia dha fitoren Kongos me vendim unanim. Duhet thënë se kjo ishte humbja e parë për Markun në karrierën e tij, pas 10 fitoresh e një barazimi. Theksojmë se Marku pati një mbështetje të madhe në stadium nga tifozeria shqiptare, dukshme e shumtë në numër. Por as kjo nuk mjaftoi këtë herë. Si duket Markun e penalizoi gjatësia e kundërshtarit, i cili, duke shfrytëzuar krahët e gjatë e mbajti boksierin tonë larg dhe nuk i dha shans të shpaloste cilësitë e tij. Gjithsesi, karriera e Markut do të vijojë dhe me siguri që ai do të kthehet shpejt për të bërë duele të mëdha.