BREAKING NEWS

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të ketë hetime nëse...

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të
x
BREAKING NEWS

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po bën FBI me këtë çështje

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po
x
BREAKING NEWS

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me kryeministrin: Rama ka anuluar aktivitetet, që nga e mërkura...

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me
x
BREAKING NEWS

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E dashura e McGonigal i dërgoi e-mail FBI, kërkoi hetimin e tij

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së McGonigal dhe plas deklaratën e fortë: FBI ka përgjuar Ramën, ka në dorë biseda...

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së
x
BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x

Sport

Boks/ Furi mundi Çisorën, por i duhet të operojë bërrylin

Boks/ Furi mundi Çisorën, por i duhet të operojë

Kampioni i botës në peshën e rëndë në boks, britaniku Tajson Furi, ka treguar se i duhet dy muaj për t’u rikuperuar një lëndim të bërrylit, e tha se mund t’i duhet edhe operim. Furi ka folur pas fitores që shënoi të shtunën mbrëma ndaj Derek Çisora me nokaut teknik në rundin e dhjetë, duke e mbrojtur titullin e botës në versionin WBC. “Duhet të bëjë disa gjëra. Kam disa probleme me duar, dhe ndoshta duhet të operohem në bërryl. Por, pas kësaj jam i gatshëm për këdo”, ka thënë Furi për “ESPN”. Furi pritet të ndeshet me Oleksandër Ushikun për unifikimin e gjithë titujve të mëdhenj të botës në peshën e rëndë. Ushik ka titujt WBA, IBF, WBO dhe WBO. Meçi mes tyre pritet të zhvillohet në Lindje të Mesme. Fillimisht ishte menduar të zhvillohej para marsit, porse lëndimi mund ta shtyjë sepse takimi nuk do të jetë i mundur të organizohet as gjatë Ramazanit (22 mars-21 prill).