Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Bomba” nga Italia, Mourinho mund të marrë drejtimin e skuadrës së njohur

Postuar: 21/05/2019 - 13:47

Largimi i Masimiliano Allegrit nga stoli i Juventusit ka bërë që drejtuesit të nisin punën për pasuesin e tij.
 
Emrat e preferuara janë Pochettino dhe Antonio Conte, por së fundmi në skenë ka dalë edhe emri i Jose Mourinhos.
 
Portugezi është i papunë prej dhjetorit të vitit të shkuar, pas shkarkimit nga Manchester United
 
“La Gazzetta dello Sport” zbulon se ka qenë personalisht Ronaldo, ai i cili i ka bërë me dije drejtuesve që të marrin në konsideratë edhe ish-trajnerin e tij te Reali i Madridit.
 
Kujtojmë që Mourinho ka deklaruar në të kaluarën e tij që nuk do drejtonte kurrë Juventusin, por një ofertë e mirë mund t’i ndryshonte mendjen.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/06/2019 - 07:29

Në Europë të korruptuarve u vihen prangat në duar.

Postuar: 19/06/2019 - 07:28

Tirana po shndërrohet në skuadra më e suksesshme në tregun e kësaj vere.

Postuar: 19/06/2019 - 07:26

Partizani dhe Kukësi do të kenë një short shumë të vështirë në Europë dhe do ta kenë tepër të vës

Postuar: 18/06/2019 - 16:44

Shorti i Europa Leagues u hodh në Nyon të Zvicrës sot prej orës 15:30.

Postuar: 18/06/2019 - 07:29

Françesko Toti tërhiqet nga Roma pas 30 vjetësh në shtëpi.

Postuar: 18/06/2019 - 07:27

Kombëtarja fitoi ndeshjen ndaj Moldavisë në kuadër të grupit H pë3r kualifikueset e Kampionatit E