BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x
BREAKING NEWS

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive në PD, largohet sekretari i PD dhe 13 anëtarë Kryesie në këtë qytet të vendit: Basha po e kthen në një parti klienteliste (Publikohet letra)

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive
x
BREAKING NEWS

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë “funeralin” e tij, as florinjtë nuk i bëjnë më punë, i mbyllën çdo derë në Uashington

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë
x
BREAKING NEWS

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po i dërgojnë amerikanët mesazh SPAK të hapë dosjet e PPP?

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po
x
BREAKING NEWS

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja
x
BREAKING NEWS

“Asnjë viktimë në 24 orë”, Ministria e Shëndetësisë nxjerr bilancin e fundit: Ja sa raste të reja janë regjistruar me Covid-19

“Asnjë viktimë në 24 orë”, Ministria e
x

Sport

Boris Johnson u zgjodh kryeministri i ri i anglezëve, Messi dhe Ronaldo rrezikojnë dëbimin nga Britania

Boris Johnson u zgjodh kryeministri i ri i anglezëve, Messi dhe Ronaldo

Pas triumfit të Boris Johnson, Britania po afrohet akoma dhe më shumë me Brexit. Një revolucion që do të sjellë pasoja serioze edhe në nivelin e futbollit.Përveç pozitës së lojtarëve të huaj, dalja e Mbretërisë së Bashkuar nga BE do të komplikonte edhe hyrjen e lojtarëve të njohur në këtë territor. Futbollistë si Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messit do i ndalohej hyrja në Angli për shkak të problemeve me drejtësinë.

Një problem që mund të nis që këtë sezon, me Juventusin dhe Barcelonën që mund të "peshkojnë" një ekip anglez në raundin e 1/16-ave të Ligës së Kampionëve. Lajm me të vërtetë i keq ky për tifozët anglez, të cilët nuk mund të shikojnë futbollistë me precedent penal në stadiumet e tyre.