BREAKING NEWS

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund "makthi" rus, Von der Leyen jep lajmin fantastik

"Europa do të ketë mjaftueshëm gaz"/ Merr fund
x
BREAKING NEWS

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë zbulon se çfarë po ndodh në vend

Covid-19 ende nuk ka përfunduar, Ministria e Shëndetësisë
x
BREAKING NEWS

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin paralajmërimin, zbulojnë planet e Putinit për Ballkanin

Njihet si "fuqi baruti"! Ekspertët amerikanë japin
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet nafta, benzina dhe gazi

Bordi i Transparencës ndryshon sërish çmimet, ja sa do shitet
x
BREAKING NEWS

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha “syri” i Moskës në Tiranë, ja kush është oligarku rus që ka shpërndarë para në Shqipëri dhe ka bashkëpunuar me kreun e “Foltores”

Mediat malazeze tronditin politikën shqiptare, Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të përjashtohen nga politika, kreu i “Foltores” nis kërcënimet ndaj deputetëve të PD që kanë paralajmëruar votimin e nismës së dekomunistizimit

7 besnikë të Sali Berishës me dosje spiuni pritet të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë të dobëta dhe asgjë nuk është e garantuar, kërkon nga qeveria që të zgjedhë se cilën rrugë do ndjekë, me Perëndimin apo me Lindjen

Yuri Kim mesazh Ramës, deklaron se institucionet shqiptare janë
x
BREAKING NEWS

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, Dodik kërkon të instalojë në Ballkan skemën që po përdor Vladimir Putini në Ukrainë

Prag lufte, ndizet “fuçia e barutit” që mund ta
x

Sport

Borusia e Dortmundit e nis me “këmbën e mbarë” Bundesligën, mjafton Reus

Borusia e Dortmundit e nis me “këmbën e mbarë”

Borusia e Dortmundit e ka nisur me fitore sezonin e ri të Bundesligës, pasi mundi 1-0 Bajer Leverkuzenin.

Ekipi nga Signal Iduna Park e nis me marshin e pestë sfidën. Një goditje e sulmuesit verdhezi Adeyemi ndalet nga Hradecky, por aty gjendet Reus, i cili e ka tepër të thjeshtë për të dërguar topin në rrjetë në minutën e 10-të.

Miqtë e Leverkusen përpiqen të reagojnë dhe shkaktojnë drithërima me Patrick Schick. Sulmuesi çek humbet një mundësi të artë në minutën e 68-të, me goditjen e tij që shkon në mesin e portës.

Të besuarit e Seoane barazojnë ndeshjen në fund, por më kot, pasi goli anulohet për pozicion jashtë loje. Rezultati mbetet i pandryshuar deri në fund, me Dortmund që e nis me këmbën e mbarë Bundesligën.