BREAKING NEWS

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të ketë hetime nëse...

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të
x
BREAKING NEWS

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po bën FBI me këtë çështje

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po
x
BREAKING NEWS

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me kryeministrin: Rama ka anuluar aktivitetet, që nga e mërkura...

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me
x
BREAKING NEWS

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E dashura e McGonigal i dërgoi e-mail FBI, kërkoi hetimin e tij

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së McGonigal dhe plas deklaratën e fortë: FBI ka përgjuar Ramën, ka në dorë biseda...

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së
x
BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x

Sport

Bota e futbollit ‘mban frymën’/ Pele në betejë me kancerin, i është përhapur në mushkëri dhe...

Bota e futbollit ‘mban frymën’/ Pele në betejë me

Pelé nuk i përgjigjet më kimioterapisë dhe është transferuar në repartin e kurbave paliative të spitalit “Albert Einstein” në Sao Paulo ku ndodhet prej ditësh i shtruar. Kështu raporton gazeta braziliane “Folha de Sao Paulo”. Kampioni i trefishtë i botës po jeton me kancer në zorrë, i cili është përhapur në mushkëri dhe mëlçi, me të cilin u diagnostikua vitin e kaluar. Spitali, i cili ditët e fundit lëshoi ??një deklaratë ku thuhej se Pelé, 82 vjeç, kishte "funksione të plota jetike", nuk deshi të komentonte mbi pakujdesinë.

“Miq, unë jam në spital për vizitën time mujore. Është gjithmonë mirë të marrësh mesazhe pozitive si ky. Falënderoj Katarin për këtë mendim dhe të gjithë ata që më dërgojnë energjitë e tyre pozitive”. Me këtë postim në Instagram, Pele i kishte qetësuar të gjithë për gjendjen e tij shëndetësore. Ò Rei, 82 vjeç, kishte postuar një foto të një ndërtese të ndriçuar nga fytyra e tij dhe fjalët "Shërohuni shpejt" mbërritën nga Katari, një mendim shumë i mirëpritur nga ish-kampioni brazilian, i shtruar në spitalin "Albert Einstein" pas heqjes së një tumori i zorrës së trashë. “Të gjithë duam t'i urojmë shëndet të mirë Peles, futbollistit tonë më të madh, një jashtëtokësor në mesin e tokësorëve. Shëndet, ka solidaritetin e të gjithë neve”, deklaroi trajneri i Brazilit, Tite, në konferencën për shtyp.