Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Botërori i 2026, ja për kë votoi Shqipëria

Postuar: 13/06/2018 - 14:56

U mbajt sot në Rusi kongresi i FIFA-s, ku u vendos me votë që Botërori i 2026 të zhvillohen në 2 shtete, SHBA, Kanada dhe Meksikë.

United 2026 email header 900x500

 

Propozimi nga Amerika e Veriut arriti të siguronte 134 vota, kundrejt 65 votave në favor të shtetit afrikan afrikan.

Boterori

Mes 2 kandidaturave, Shqipëria votoi për Markun, që të ishte ai organizuesi i Botërorit të vitit 2026, por me sa duket vota e Shqipërisë ka shkuar dëm.

Votat

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 3

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2018 - 10:01

FIFA ka nisur procedurat disiplinore kundër Granit Xhakës e Xherdan Shaqirit për shkak të mënyrës se si i festuan golat e tyre në fitoren e Zvicrës kundër Serbisë.

Postuar: 24/06/2018 - 09:58

FIFA ka nisur procedurat disiplinore kundër Granit Xhakës e Xherdan Shaqirit për shkak të mënyrës

Postuar: 24/06/2018 - 08:04

Basketbolli në Shqipëri është në një fazë tranzicioni ku gërshetohen fenomene pozitive e negative

Postuar: 24/06/2018 - 08:00

Botërori i Ruysisë vijon të prodhojë emocione dhe spektakël, teksa janë prodhuar4 edhe rezultatet

Postuar: 24/06/2018 - 07:55

Gjermania arriti me mjaft mund dhe thuajse nga hiçi një fitore që i jep vlerë asaj në këtë kampio

Postuar: 23/06/2018 - 23:15

Me një ndeshje dhe fitore dramatike në minutat e fundit të takimit, Gjermania mund të eleminohet

Postuar: 23/06/2018 - 23:00

Kombëtarja e Gjermanisë ka fituar në fund me rezultat 2-1 ndaj asaj të Suedisë në ndeshjen e dytë