Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Braçe nuk ndalet, shpërthen ndaj Armando Dukës: I kemi para syve fajtorët!

Postuar: 18/11/2018 - 12:49

Deputeti i partisë Socialiste Erion Barçe, i njohur për qëndrimet e tij kritike ndaj kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka, është shprehur se fajin për humbjen e Shqipërisë ndaj Skocisë e ka vetë ai.

Braçe me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se Pannuçi është njëri aty, i përzgjedhur si bast dhe jo si trajner.

Më tej në shkrimin e tij Braçe thekson se Kombëtarja nuk mund të jetë ekipi i “njërit”, “atij”!

“Kombëtarja duhet rithemeluar! Kete here mbi NDERSHMERINE! Por, Ky, Ata qe kane pronesuar futbollin nuk e bejne dot! Nuk kane as nderin e diturine per ta bere!

Kosoves, vijojme ti grabisim lojtare, ne fakt duhet ti kishim marre nderin, talentin, pasionin, disiplinen, deshiren, dinjitetin, organizimin dhe seriozitetin, duke patur mbi kurriz peshen e rende te Kombit!”- shkruan Braçe.

Postimi i plotë

Kush mendon qe fajin e ka Panuci, gabon, madje gabon si perserites! Panuci eshte njeri aty,i perzgjedhur si #Bast, jo si Trajner.#Shqiperine e mundi Skocia e dyte, jo ekipi i pare, i dyti i tyre;#Shqiperia si ekip nuk egziston!Por pertej tij,ESHTE FUTBOLLI I KETYRE!Kane shpikur futbollin e tyre dhe, eshte i tille, humbes prej aftesise, humbes me dashje!

#HUMBES, nga 17 vjecaret deri tek te rriturit, ata qe “luajten” sot!

Te mundesh prej aftesise eshte krejt normale, gare eshte, fitohet dhe humbet! Por kur humb me dashje, te ve poshte, te mban aty, nuk ngrihesh dot me; E ben njehere por nuk e ke ne kontroll!

Nuk eshte 90 minuta, kurre! Nis tek ajo qe mendon per Kombetaren; Nuk mund te jete ekipi i “njerit”, “atij”! Se eshte ekipi i njerit, atij, hyn e del, rri por edhe zhduket fare, Cilido, shpesh pa cilesi, pa minuta, diletant por sillet aty se menaxheret e tyre kane aksesin e duhur.

Kombetarja duhet rithemeluar! Kete here mbi NDERSHMERINE!

Por, Ky, Ata qe kane pronesuar futbollin nuk e bejne dot! Nuk kane as nderin e diturine per ta bere!

Kosoves, vijojme ti grabisim lojtare, ne fakt duhet ti kishim marre nderin, talentin, pasionin, disiplinen, deshiren, dinjitetin, organizimin dhe seriozitetin, duke patur mbi kurriz peshen e rende te Kombit!

Naten e mire dhe boll shate ne italisht, ta kerkojme, pranojme, korrigjojme, fajin ne shqip!

Nje here te vetme ta pranojme! I keni para syve fajtoret! Jane shqiptare, madje nga ata qe nuk e meritojne, kurre!

vo: Kosova eshte nje bukuri.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2018 - 17:09

Tomas Munir ka marrë vemendjen e të gjithëve me videon që ka postuar në profilin e tij në rrjetet sociale.Mbrojtësi i PSG-së shihet në video teksa bën një një festim që kurrsesi nuk duhet marrë shembull.

Postuar: 14/12/2018 - 07:14

Trajneri Arsen Venger, aktualisht i papunë, vijon të japë intervista në media të ndryshme, të bëj

Postuar: 14/12/2018 - 07:13

Thomas Strakosha është në qendër të kritikave nga një pjesë e analistëve dhe tifozëve ultras të L

Postuar: 14/12/2018 - 07:11

Sot do të përplasen dy kryesuesit e kampionatit, Partizani dhe Kukësi.

Postuar: 13/12/2018 - 23:45

Chelsea, Bate Borissov, Dynamo Kiev, Rennes, Genk, Malmo, Eintracht Frankfurt, Lazio, Villareal,

Postuar: 13/12/2018 - 20:51

Për herë të parë në historinë e futbollit, një Kampionat Europian dhe Kupë bote mund të mbahen në

Postuar: 13/12/2018 - 20:17

Ndeshja e sotme mes Lazios dhe Frankfurtit në Europa League është shoqëruar me trazira të mëdha p