Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Braktiset derbi i Athinës pas përplasjeve të dhunshme mes tifozëve dhe policisë

Postuar: 18/03/2019 - 18:26

Klubi grek Panathinaikos tha dje se "dënojmë pa kompromis" përplasjet e dhunshme që prishën dje ndeshjen e futbollit kundër rivalëve kryesorë të kryeqytetit Olympiakos, e cila u braktis pas skenave të dhunshme ku tifozët e Panathinaikos sulmuan lojtarët në pankinën e kundërshtarëve dhe u përleshën me policinë.
 
Arbitri Marco Fritz ndaloi lojën në minutën e 70-të pas disa incidenteve serioze para dhe gjatë ndeshjes, si përleshje mes fansave deh me policinë, si brenda dhe jashtë stadiumit.
 
Ai shpalli anulimin e ndeshjes 30 minuta më vonë prej kushteve të rrezikshme në stadium dhe prej tymit të gazit lotsjellës të lëshuar nga policia kundër turmave të egërsuara jahstë stadiumit.
 
Në këtë pikë shumica e 25,000 e tifozëve ishin larguar nga stadiumi. Trazirat u shkaktuan ndoshta dhe prej ndalimit të tifozëve të Olympiakos që nuk lejoheshin në stadium dhe ishin mbledhur jashtë tij.
 
Por dhe brenda stadiumit rreth 30 tifozë të Panathinaikos – disa prej të cilëve ta maskuar – tentuan të sulmojnë lojtarët e stolit të kundështarëve, duek detyruar policinë të ndërhynte.
 
Ata sulmuan dhe zëdhënësin e Olympiakos, Costas Karapapas ndërsa pretendohej se të paktën një prej sulmuesve kishte thikë. 
 
Violent ultra clashes, pitch invasions with police see Athens derby abandoned (PHOTOS, VIDEO)
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/04/2019 - 18:34

Nevil Dede, trajneri i U-18 të Shqipërisë, ka zbuluar se Edoardo Reja, trajneri i kombëtares së madhe, ka nisur punën duke përveshur mëngët dhe listuar emrat e futbollistëve kuqezi të së ardhmes dhe jo vetëm:

Postuar: 24/04/2019 - 17:33

 Fitimi i titullit kampion në Itali ka bërë që Ronaldo të marrë disa ditë lejë nga klubi i J

Postuar: 24/04/2019 - 13:18

Pep Guardiola mund të stërvisë Ronaldon vitin e ardhshëm.

Postuar: 24/04/2019 - 07:39

Në sondazhin e bërë me tifozët në rrjetet sociale, portugezi përfshihet në treshen e

Postuar: 24/04/2019 - 07:35

Të hënën në mbrëmje u luajt ndeshja Napoli-Atalanta, e fituar nga bergamaskët 2-1, një trepikësh

Postuar: 24/04/2019 - 07:33

Sot do të luhen ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë.

Postuar: 23/04/2019 - 14:49

Trajneri i kombëtares për femra të Ekuadorit duket se është në telashe.