Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Britani, bastet: Më shumë gjasa të zbulohen jashtëtokësorët sesa Arsenali të fitojë Premierligën

Postuar: 16/07/2019 - 18:02

Kompania britnaike e basteve Paddy Power, e ka vlerësuar si dhjetë herë më të mundshme zbulimin e alienëve gjatë vitit 2019, në krahasim me mundësitë e Arsenalit për ta fituar titullin e Premierligës 2019/20.
 
Tashmë kanë kaluar 15 vjet që nga hera e fundit kur Arsenali e fitoi titullin e Premierligës, në sezoni 2003/2004.
 
Topçinjtë kanë përfunduar si nënkampion të Premierligës dy herë që nga ai sezon – në vitin 2005 dhe në vitin 2016, por që një kohë të gjatë nuk kanë qenë konkurrues të vërtetë për trofeun e kampionit.
 
Në tri sezonet e fundit, Arsenali ka përfunduar në pozitën e pestë dy herë dhe një herë në pozitën e gjashtë. Atyre iu është dhënë 50/1 gjasa për ta fituar titullin në sezonin 2019/20.
 
Paddy Power vlerëson se Arsenali është skuadra e gjashtë me radhë me gjasat më të mëdha për t’u shpallur kampione, pas favoritit Manchester Cityt, Liverpoolit, Tottenhamit, Chelseat dhe Manchester Unitedit.
 
Po e njëjta kompani bastevënëse, Poddy Power, i ka dhënë gjasa 5/1 që të zbulohet jetë jashtëtokësore gjatë vitit 2019. Kjo do të thotë se dhjetë herë më shumë gjasa ka që jashtëtokësorët të zbulohen sesa Arsenali ta fitojë titullin e kampionit të Anglisë. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/08/2019 - 18:41

Bota e sportit është tronditur ditën e sotme teksa ka marrë lajmin se 25-vjeçarja Margarita Plavunova është gjendur e pajetë.

Postuar: 22/08/2019 - 11:44

Cristiano Ronaldo ka pranuar se të dy; ai dhe Lionel Messi, kanë përfituar nga rivaliteti i tyre

Postuar: 22/08/2019 - 07:27

Në një intervistë për mediat portugeze, ku zbuloi edhe oborrin e shtëpisë së tij luksoze nga e ci

Postuar: 22/08/2019 - 07:26

Kukësi u bë shënjestër e kritikave sezonin e kaluar kur e spostoi ndeshjen me Partizanin nga Kamz

Postuar: 22/08/2019 - 07:24

Trajneri i Kombëtares kuqezi, Edi Reja, ka nisur kontaktet me lojtarët, madje prej disa ditësh, j

Postuar: 21/08/2019 - 16:45

Jurgen Klopp është një ndër trajnerët më të suksesshëm të Liverpoolit duke fituar mjaft që në mom

Postuar: 21/08/2019 - 15:26

Ylli i Juventusit dhe Portugalisë, Cristiano Ronaldo është i pasigurt se kur do të dalë në pensio