BREAKING NEWS

Gazetari plas akuzën “bombë” për Spartak Ngjelën ‘live’ në studio, Klodiana Lala i kthehet ashpër avokatit: Tërhiq fyerjen, do hetohesh për dosjen e bujshme

x

Sport

Britani, bastet: Më shumë gjasa të zbulohen jashtëtokësorët sesa Arsenali të fitojë Premierligën

Kompania britnaike e basteve Paddy Power, e ka vlerësuar si dhjetë herë më të mundshme zbulimin e alienëve gjatë vitit 2019, në krahasim me mundësitë e Arsenalit për ta fituar titullin e Premierligës 2019/20.
 
Tashmë kanë kaluar 15 vjet që nga hera e fundit kur Arsenali e fitoi titullin e Premierligës, në sezoni 2003/2004.
 
Topçinjtë kanë përfunduar si nënkampion të Premierligës dy herë që nga ai sezon – në vitin 2005 dhe në vitin 2016, por që një kohë të gjatë nuk kanë qenë konkurrues të vërtetë për trofeun e kampionit.
 
Në tri sezonet e fundit, Arsenali ka përfunduar në pozitën e pestë dy herë dhe një herë në pozitën e gjashtë. Atyre iu është dhënë 50/1 gjasa për ta fituar titullin në sezonin 2019/20.
 
Paddy Power vlerëson se Arsenali është skuadra e gjashtë me radhë me gjasat më të mëdha për t’u shpallur kampione, pas favoritit Manchester Cityt, Liverpoolit, Tottenhamit, Chelseat dhe Manchester Unitedit.
 
Po e njëjta kompani bastevënëse, Poddy Power, i ka dhënë gjasa 5/1 që të zbulohet jetë jashtëtokësore gjatë vitit 2019. Kjo do të thotë se dhjetë herë më shumë gjasa ka që jashtëtokësorët të zbulohen sesa Arsenali ta fitojë titullin e kampionit të Anglisë.