BREAKING NEWS

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin pamjet nga sherri që solli dy viktima në Kavajë

E qëlloi me pistoletë në sy të fëmijës, dalin
x
BREAKING NEWS

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton situatën para zgjedhjeve: Berisha ka supërmacinë, por del i humbur se…

A po e dëmton Alibeaj Partinë Demokratike? Analisti komenton
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund t’ja marrë Alibeajt vulën dhe logon e PD-së: Ja kush është shpëtimi i Berishës

Analisti i njohur tregon "puçin" me të cilin mund
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi partinë

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi
x
BREAKING NEWS

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e PD, Roland Bejko

Gazetari Hoxha parashikon çfarë do të ndodh me kandidatin e
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga Alibeaj

Kreshnik Spahiu tregon arsyen e fortë: Ja pse largohen kandidatët nga
x
BREAKING NEWS

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në fushatën e Këlliçit

Gara për Tiranën në 14 maj, analisti zbulon sekretet në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm do bashkohen në një parti pas 14 majit

Kreshnik Spahiu flet me emra: Këta dy politikanë të fuqishëm
x

Sport

Buskets mund të rinovojë për pak ditë kontratën me Barcelonën

Buskets mund të rinovojë për pak ditë kontratën me

Një nga mesfushorët më të mirë të futbollit në Europë, Serxhio Buskets, ka zhvilluar një takim me krerët e Barcelonës, për mundësitë e rinovimit të kontratës me klubin katalanas. Mësohet se Barça i ka ofruar kontratë dyvjeçare me vitin e dytë të marrëveshjes si opsion. Kapiteni do të përfitojë një paga neto me vlerë vetëm 3-4 milionë euro në vit, që do të thotë se do të pësojë ulje të ndjeshme. 34-vjeçari ka më pak se katër muaj të mbetur në kontratën aktuale me Barcelonën. Ksavi Hernandez synon ta mbajë kapitenin e tij edhe për një vit, pasi veterani mbetet një ingranazh i rëndësishëm në lojën e skuadrës. Megjithatë, ende nuk i është paraqitur një ofertë zyrtare futbollistit, i cili gjithashtu ka oferta nga Inter Miami dhe Al Nasr. Buskets ka luajtur 32 ndeshje në të gjitha garat për Barcelonën këtë sezon dhe ka dhënë tri pasime për gol. Ndryshimi i fundit i Ksavi me vendosjen e katër mesfushorëve qendrorë ka krijuar më shumë hapësira për kapitenin. Koha do të tregojë nëse Buskets është i gatshëm të pranojë një pagë të reduktuar dhe të qëndrojë në “Camp Nou” edhe për një vit futbollistik.