BREAKING NEWS

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e fortë: Duan të heqin Edi Ramën

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së reagon mbi çështjen "McGonigal": Rama nuk mund të jetë kryeministër i shqiptarëve

"Lidhje e fshehtë dhe aspak zyrtare", deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e skandalit “Mcgonigal” dhe hedh dyshime të forta: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën

“Askush nuk e thotë...”, Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar ish-agjentin e FBI-së, nuk jap detaje për çfarë biseduam, por..

Skandali “McGonigal”/ Gjiknuri e pranon: Edhe unë e kam takuar
x
BREAKING NEWS

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu zbulon politikanin e lartë: Ka marrë një goditje të fortë politike dhe mediatike

Kush është i përkëdheluri i Perëndimit? Kreshnik Spahiu
x
BREAKING NEWS

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon ashpër: Edi Rama nuk mund të shpëtojë, shkatërroi imazhin e Shqipërisë

"Ne jemi si 'Republikat e bananeve'...", Abilekaj reagon
x
BREAKING NEWS

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e ndajnë atë nga Berisha

Situata në PD/ Gazmend Bardhi liston cilat janë 3 arsyet që e
x
BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet ashensori me njerëz brenda në Tiranë

Ngjarje e rëndë/ Nga kati i pestë te zeroja, shkëputet
x

Sport

Bylis manovron në treg, çon në huazim dy lojtarë

Bylis manovron në treg, çon në huazim dy lojtarë

Kampionati ka luajtur 17 xhirot e para të tij dhe skuadrat po rivalizojnë për objektivat e tyre. Ka ekipeqë luftojnë për kreun, thuajse gjysma, kurse gjysma tjetër lufton për mbijetesë dhe Bylisi është skuadër që do të luftojë për mbijetesë këtë edicion. Ndërkohë, Bylis nis në huazim dy futbollistë të cilët nuk kanë gjetur hapësira në këtë sezon te ballshiotët. Kështu, sulmuesi Serxhio Emini do të nisë një eksperiencë tek Tomori në Kategorinë e Parë aty ku 20-vjeçari mund të ketë më shumë minuta në këmbë për të treguar vlerat e tij. Po ashtu në huazim drejt Kosovës niset edhe Bleart Kastrati i cili do ta mbyllë sezonin aktual në radhët e skuadrës së Ligës së Parë në Kosovë, A&N. Kujtojmë se Bylis po kalon një periudhë të vështirë në kampionat me tre ndeshje pa fitore nga të cilat një humbje, me skuadrën që renditet e parafundit me 17 pikë ndërsa së fundmi, mallakastriotët ndryshuan edhe trajner duke kaluar nga Arian Bellai tek Naxhi Shensoi. Nga sot, Serxhio Emini, sulmues jepet në huazim te skuadra e Kategorisë së Parë Tomori. Po ashtu edhe mesfushori i majtë Bleart Kastrati huazohet te skuadra e Ligës së Parë në Kosovë, FC A&N. U urojmë suksese djemve tanë “, shkruan klubi.