Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Caktohen gjysëmfinalet e “Champions League”

Postuar: 21/04/2017 - 13:08

Hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Legue, ndërsa janë zbuluar dy gjysmëfinalet. Mësohet se ato janë Real Madrid-Atletico Madrid dhe Monaco-Juventus.

Statistikat në përballjet direkte

ATLETIKO MADRID
Kundër Real Madrid: Luajtur 7, Fitore 1, Barazim 2, Humbje 4, Golavarazhi 5-10

JUVENTUS
Kundër Monako: Luajtur 4, Fitore 2, Barazime 1, Humbje 1, Golavarazhi 7-4

MONAKO
Kundër Juventus: Luajtur 4, Fitore 1, Barazime 1, Humbje 2, Golavarazhi 4-7

REAL MADRID
Kundër Atletiko Madrid: Luajtur 7, Fitore 4, Barazime 2, Humbje 1, Golavarazhi 10-5

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 11

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2017 - 07:32

Sherri midis Nejmarit dhe Edinson Kavanit nuk la jashtë kritikës edhe mbrojtësin brazilian Dani Alvesh, i cili ishte i pari që kapi topin sepse dëshironte që penalltinë ta gjuante Nejmar.

Postuar: 22/09/2017 - 07:29

Betis surprizoi mbrëmjen e të mërkurës, sepse mposhti në minutën e 93-të Realin e Madridit me një gol të shënuar në ekstrem nga sulmuesi i saj Sanabrias.

Postuar: 22/09/2017 - 07:26

Barcelona i ka bërë një start spektakolar kampionatit spanjoll të futbollit, duke fituar pesë ndeshjet e para të tij dhe duke mbajtur kreun e renditjes së La Ligas me 15 pikë.

Postuar: 22/09/2017 - 07:21

Është Teuta surpriza më e bukur e këtij fillim sezoni në Kategorinë Superiore. Pas 2 javëve të para, durrsakët kryesojnë të vetëm klasifikimin, me pikë të plota.

Postuar: 22/09/2017 - 07:19

Të shtunën në orën 19:00 në Korçë Skënderbeu do të përplaste me partizanin, rivalin kryesor për titull, duke besuar se mund të marrë maksimumin në një ndeshje me një rival direk

Postuar: 22/09/2017 - 07:15

Kryendeshja e javës së tretë të Kategorisë Superiore do të jetë ajo midis Skënderbeut e Partizanit që luhet në Korçë në shtunën në mbrëmje.

Postuar: 22/09/2017 - 07:13

Portieri Thomas Strakosha përjetoi një mbrëmje aspak të mirë të mërkurën, kur Lacio e tij u mund nga Napoli brenda në “Olimpico” me rezultatin 4-1.