Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

CAS i jep 3 pikë Shqipërisë, Federata Serbe e Futbollit: Vendimi eshte skandaloz dhe turp për drejtësinë

CAS i jep 3 pikë Shqipërisë, Federata Serbe e Futbollit: Vendimi skandaloz dhe turp për drejtësinë

Postuar: 10/07/2015 - 19:33

Federata Serbe e Futbollit ka reaguar ndaj vendimit të CAS. Ajo e ka cilësuar skandaloze dhe të turpshme për drejtësinë  vendimi ne CAS.
 
 “Ky ishte një vendim skandaloz për futbollin europian. Gjykata veproi me padrejtësi për Serbinë dhe ky është një turp për drejtësinë. Vendim politik dhe selektiv që vë në pikëpyetje drejtësinë”, thuhet në reagimin e CAS. 
 
Sot Gjykata e Arbitrazhit Sportiv mori vendimin që Shqipërisë ti jepen 3 pikë në tavolinë ndaj Serbisë, një ndeshje e zhvilluar më 14 tetor në stadiumin e Beogradit.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 09:16

Stadiumi i ri Kombëtar duket se është gati për ndeshjen me Francën, pasi tashmë i është vendosur edhe logoja e emrit të ri “Air Albania Stadium”.

Postuar: 15/11/2019 - 07:21

Vite më parë ai ishte një nga sulmuesit më të shpejtë e më të mirë në qarkullim.

Postuar: 15/11/2019 - 07:19

Në një rrëfim emocionues për “Corriere dello Sport”, gardiani kuqezi Tomas Strakosha

Postuar: 15/11/2019 - 07:18

Andorrra ul me këmbë në tokë Shqipërinë, duke barazuar me shifrat 2-2 në “Elbasan Arena&rdq

Postuar: 14/11/2019 - 23:33

Shqipëria zhgënjen ndaj Andorrës duke barazuar me rezultatin 2-2, në ndeshjen e zhvilluar sonte n

Postuar: 14/11/2019 - 22:52

Këtë të enjte pritëm një fitore të madhe nga Kosova, e cila iu afrua më shumë se kurrë kualifikim

Postuar: 14/11/2019 - 22:34

Stadiumi i ri kombëtar në zemër të Tiranës do të quhet Air Albania, por tashmë ka ardhur edhe zyr