Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Champions/ Barcelonës i mjafton Messi, dhe gjithçka quhet e përfunduar (Video)

Video: 

Postuar: 18/09/2018 - 20:56

Barcelona e Leo Messi e ka nisur mirë Ligën e Kampionëve pasi që ka fituar me rezultat 4-0 kundër PSV Eindhoven. Leo Messi shënoi tre gola, 32, 77, 87 kurse golin tjetër e shënoi Ousmane Dembele në minutën e 75’t.Një ndeshje e dominuar nga Barcelona por që PSV Eindhoven ka arritur që të mbrohet shumë mirë deri në minutën e 75, kur Barcelona me në fund arriti ta thyente murin holandez.

Kapiteni Messi e nisi ndeshjen për herë të parë pa Iniestan në grup, derisa startuan edhe lojtarët që Barcelona i kishte transferuar gjatë verës sivjet.Një faul i shkaktuar rreth 23 metra larg zonës së rreptësisë, bëri që Lionel Messi ta shëndërroi në gol.
 
Ishte një goditje e bukur e argjentinasit, një goditje që i la pak hapësirë portierit të PSV’së për ta mbrojtur.
 
Me këtë rezultat do të përfundonte pjesa e parë.Pjesa e dytë filloi me dominimin e njëjtë të Barcelonës në posedim por që sulmet e tyre ndaleshin që në mesfushë.
 
E tërë kjo zgjati deri në minutën e 75 kur një depërtim vetanak i Dembele bëri që ai të shënon një gol të bukur.Pas dy minutave do të shënonte përsëri Messi.I njëjti lojtar shënoi edhe në minutën e 87 për të kompletuar het-trikun sonte.Barcelona pas kësaj ndeshje gjendet në vendin e parë të Grupit A.
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2018 - 22:56

 Akuzat për përdhunim duket se nuk kanë ndikuar aspak në humorin e Cristiano Ronaldos. Ylli portugez i Juventusit, ka dalë në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes me ish-skuadrën e tij Manchester United.

Postuar: 22/10/2018 - 17:12

Neymar po përflitet shumë kohët e fundit për një rikthim te ish-skuadra e tij, Barcelona.Lid

Postuar: 22/10/2018 - 16:11

Tek Reali i Madridit situata sa vjen e tensionohet akoma më tepër.Rezultatet janë mjaf të këqija

Postuar: 22/10/2018 - 15:22

Një lajm i bujshëm po qarkullon në mediat ndërkombëtare, i cili thekson se Real Madrid ka hedhur

Postuar: 21/10/2018 - 23:09

Mauro Icardi ishte heroi i Interit në derbin e Milanos, pasi një gol i tij në kohën shtesë i dhur

Postuar: 21/10/2018 - 12:38

Interi dhe Milani do të përballen me njëra-tjetrin sonte në mbrëmje duke filluar prej orës 20:30.

Postuar: 21/10/2018 - 12:25

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka përveç se një futbollist i madh, ka treguar se është