Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Champions League / Përfundojnë ndeshjet e sotme, ja rezultatet dhe surprizat

Postuar: 23/10/2018 - 23:00

Juventusi ka fituar 0-1 kundër Manchester United. Në takimin e vlefshem për fazën e grupeve të “Champions League” vendosi goli i Dybalës, i realizuar në minutën e 17-të.

Ky rezultat i jep mundësi "Zonjës së vjetër" të shkëputet me +5 pikë në krye të klasifikimit në grupin H. Real Madrid ndërkohë është rikthyer te fitoret në këtë kompeticion. Skuadra kampione në fuqi ka mposhtur 2-1 Plzen. Golat për “galkatikët” i realizuan Marcelo dhe Benzema.

Ndeshja tjetër e këtij grupi, ajo mes Romës dhe CSKA-s së Moskës ka përfunduar me shifrat me shifrat 3-0. Dy gola të Dzekos dhe një i Under i siguruan tre pikët verdhekuqve në Itali.

Fitore edhe për Manchester City-n, skuadrën e Guardiolës e cila është ka mposhtur 0-3 Shakhtarin në Ukrainë. Me këtë fitore ‘citiziens’ renditen të parët në Grupin F, me 6 pikë, të ndjekur nga Lyoni me një pikë më pak.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2018 - 23:23

Shqipëria  u mund në një mënyrë katastrofike sot në shtëpi ndaj Skocisë, me shifrat 0-4, ndërsa në stadium sot ishte edhe ish-tekniku i Kombëtares, ganni De Biasi.

Postuar: 17/11/2018 - 22:58

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Eros Grezda, është shprehur shumë i zhgënjyer pas humbjes së the

Postuar: 17/11/2018 - 22:55

Trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi, për Supersport deklaroi pas ndeshjes:

Postuar: 17/11/2018 - 22:33

Kombëtarja shqiptare mbrëmjen e sotme ka luajtur përballë Skocisë.

Postuar: 17/11/2018 - 22:16

Skocia po bën çfarë të dojë me mbrojtjen kuqezi ndërsa lojtarët shëtisin bluzat në fushën e lojës

Postuar: 17/11/2018 - 21:20

Sikur të mos mjaftonte goli që pësuam që në fillim, Shqipëria ngelet dhe me 10 lojtarë.

Postuar: 17/11/2018 - 21:03

Ish-futbollisti i njohur i Kombëtares shqiptare dhe ekipit të Tiranës, Indrit Fortuzi, u largua n