Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Champions, sonte ‘luftë’ në 'Camp Nou', Barça pret Chelsea

Postuar: 14/03/2018 - 10:54

Barcelona-Chelsea sonte në mbrëmje në 20:45 në “Camp Nou” premton emocione dhe spektakël. 90 minutat e para u mbyllën në barazim 1-1 dhe Barcelona është favorite për të kaluar në çerekfinale por blutë e Londrës premtojnë luftë për të siguruar një kualifikim të rëndësishëm.

Tek katalanasit skuadra është e kompletuar pasi edhe Andres Iniesta është stërvitur po ashtu është rikthyer edhe Messi pasi u la pushim në fundjavë dhe trajneri Valverde vetëm duhet të zgjedhë. Ernesto Valverde trajneri i Barcelonës sërish respekton kundërshtarët.”

Chelsea është një skuadër që mund të godasë në çdo moment dhe në mbrojtje ka cilësi të mira por ne duam të kualifikohemi” e mbyll Valverde. Chelsea ka ardhur në “Camp Nou” për të tentuar kualifikimin e madh. Antonio Conte do të kërkojë të përmbysë parashikimet që shohin Barcelonën favorite dhe sqaron:

“Nëse do që të kesh ndonjë shans ndaj Barcelonës njërës prej skuadrave më të mira në botë duhet të bësh ndeshjen perfekte. Ne do luajmë futbollin tonë dhe duam të shënojmë të paktën një gol por na duhet të vuajmë”, përfundon Conte. Në ndeshjen e kthimit të 1/8 katalanasit janë favorite edhe për kompanitë e basteve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/03/2018 - 18:29

Barcelona ka fituar pastër 2-0 sot në takimin e javës së 29 të “La Liga-s” kundër Atletic Bilbao. Katalanasit nuk e vunë për asnjë çast në dyshim fitoren pasi në ‘Camp Nou’ kaluan në avantazh që në minutën e 8.

Postuar: 18/03/2018 - 18:07

Tifozët e futbollit kanë dyshime se shorti i çerekfinaleve të Champions League është trukuar, dhe kjo nuk është një teori konspirative pa baza pasi nuk është hera e parë që ka d

Postuar: 18/03/2018 - 17:46

Milan ka vazhduar serinë e fitoreve në kampionatin italian duke iu afruar më shumë zonës Champions. Djalli arriti të përmbyste në shtëpi Chievon duke fituar me rezultatin 3-2.

Postuar: 18/03/2018 - 15:35

Pikërisht në ditën kur ka marrë vesh se nuk do të jetë me kombëtaren argjentinase, Mauro Icardi ka shpërthyer tek Inter, duke shënuar plot 4 gola në fitoren e thellë 5-0 ndaj Sa

Postuar: 18/03/2018 - 07:55

Trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi, zbuloi dy ditë më parë listën e lojtarëve të ekipit përfaqësues që do të grumbullohen në kuadër të ndeshjes miqësore të 26 marsit ndaj No

Postuar: 18/03/2018 - 07:53

Milani u eliminua nga Europa League, pasi h u m b i t ë dy përballjet në 1/8 e finales me Arsenalin.

Postuar: 18/03/2018 - 07:50

Shqipëria e kuqezinjve të rinj do të ketë dy përballje të forta me Sllovakinë, në kuadër të eliminatoreve të Europianit, një kundërshtar direkt për vendin e dytë në grup.