Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Cilin lojtar shqiptar do merrje tek Franca? Ndodh e papritura në sallë, trajneri Deshamp: Nuk kam kujtim të mirë nga udhëtimi i fundit në Shqipëri

Postuar: 16/11/2019 - 18:38

Trajneri i Francës Deshamp  kërkon vendin e parë për Kombëtaren që drejton. Në konferencën për shtyp të mbyllur pak minuta më parë, ka pasur edhe të qeshura në sallë, pasi Deshampi nuk po kuptonte një prej pyetjeve të bërë nga një gazetar shqiptar. Teksa i kërkohej një përgjigje se kë prej lojtarëve shqiptar do të merrte te Franca nëse do kishte mundësinë, përgjigja vjen me një humor që mbërthen edhe sallën.

Gjithsesi momenti i sikletshëm është tejkaluar dhe Deshamp ka sjellë në kujtesë udhëtimin e fundit në Shqipëri, atje ku humbën me shifrat 1-0 falë golit të Ergys Kaçes.

“Do të jetë e nevojshme të sigurojmë vendin e parë dhe të bëjmë më mirë se pjesën e parë kundër Moldavisë. Shqipëria do të inaugrojë stadiumin e ri, megjithëse nuk është në garë dhe ka ndonjë interes sportiv. E parë në këtë drejtim, do të jemi shumë të angazhuar. Nuk kam kujtim të mirë nga udhëtimi i fundit në Shqipëria, pasi ka lojtarë në nivelet europiane. Pres më shumë nga ekipi se ndaj Moldavisë pasi kemi një kundërshtar tjetër dhe me një Shqipëri të motivuar”, ka thënë Deshamp.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 18:43

Sipas mediave zvicerane, sulmuesi i Liverpullit dhe i Zvicrës, Xherdan Shaqiri i ka mbjellë flokët, gjatë periudhës kur shqiptari ishte i lënduar.

Postuar: 05/12/2019 - 12:06

Racizmi është një nga problemet më të mëdha që ka futbolli në Itali dhe debatet kanë qenë të shum

Postuar: 05/12/2019 - 07:24

Trajneri Karlo Ançeloti po kalon momente të vështira tek Napoli, megjithëse dje presidenti Aureli

Postuar: 05/12/2019 - 07:23

Lojtarët e përfaqësueses kuqezi po kalojnë momente të mira me ekipet e tyre në kampionatet e ndry

Postuar: 05/12/2019 - 07:21

Në fundjavë Teuta do të presë në Durrës skuadrën e Skënderbeut, në kryeduelin e javës së 14-të të

Postuar: 04/12/2019 - 22:47

Trajneri portugez Jose Mourinho ka provuar sonte humbjen e parë si trajner i Hotspur, duke

Postuar: 04/12/2019 - 22:12

Tani po zhvillohet ndeshja midis Junatid dhe Totenhemit në këto momente, e vlefshme për javën e 1