BREAKING NEWS

Aksidenti i frikshëm te “Kodra e Diellit” ku 29-vjeçarja mori përpara tre kalimtarët, vdes në spital njëri prej tyre (EMRI)

Aksidenti i frikshëm te “Kodra e Diellit” ku 29-vjeçarja
x
BREAKING NEWS

Apeli i GJKKO merr vendimin për gjyqtaren e njohur dhe avokatin. Zbardhet masa e dhënë

Apeli i GJKKO merr vendimin për gjyqtaren e njohur dhe avokatin. Zbardhet
x
BREAKING NEWS

“Një i afërmi jonë nga Puka që jeton jashtë, na tha se u zhduk”/ Zbulohet për herë të parë shteti ku ndodhet personi që lajmëroi xhaxhanë e Ervis Martinaj për zhdukjen e të shumëkërkuarit të drejtësisë

“Një i afërmi jonë nga Puka që jeton jashtë, na
x
BREAKING NEWS

E kanë eleminuar Ervis Martinajn? Prokuroria merr vendimin e menjëhershëm

E kanë eleminuar Ervis Martinajn? Prokuroria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Petro Koçi: Çifti Berisha-Metaj, një ‘tango’ e kërcyer në bodrumet e politikës shqiptare

Petro Koçi: Çifti Berisha-Metaj, një ‘tango’ e
x
BREAKING NEWS

Ja skema ligjore që do të përdoret për përzënien e Berishës nga politika, në shtator Kuvendi do shkaktojë “tërmet” për “non gratat” dhe spiunët

Ja skema ligjore që do të përdoret për përzënien e
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Është e garantuar që ka prova për Sali Berishën, nëse nuk do jetë më deputet ndaj tij do të filloj procesi penal, në shtator do kemi ngjarje të reja

Spartak Ngjela: Është e garantuar që ka prova për Sali
x
BREAKING NEWS

Paralelet mes rastit “Berisha” dhe atij të zv.presidentit të Paraguajit pas shpalljes “non grata” nga SHBA, ja vija e kuqe që i ndan në mes

Paralelet mes rastit “Berisha” dhe atij të zv.presidentit
x

Sport

Cristiano Ronaldo nxjerr në shitje avionin e tij privat, arsyeja do t’ju lërë pa mend

Cristiano Ronaldo nxjerr në shitje avionin e tij privat, arsyeja do

Ylli i futbollit, Cristiano Ronaldo, nxjerr në shitje avionin e tij privat ‘Gulfstream G200’, të cilin lojtari portugez e bleu në vitin 2015 për një vlerë prej 20 milionë eurosh.

Sipas Esdiario, portugezi ka nxjerrë në shitje avionin e tij për këdo që dëshiron dhe mund ta blejë atë.

Arsyeja pse Ronaldo dëshiron të heqë qafe avionin e tij luksoz është thjesht se ai dëshiron të blejë një më të madh. ‘Gulfstream G200’, i cili aktualisht është në dispozicion, ka kapacitet për dhjetë persona, përveç përfundimeve luksoze.

Për momentin, Cristiano Ronaldo po e shfrytëzon maksimalisht avionin e tij. Futbollisti e jep me qira pronën e tij me një çmim për orë, që varion nga 6.000 deri në 10.000 euro. Njerëzit me fuqi të lartë blerëse mund të udhëtojnë me avionin privat të portugezit.

‘Gulfstream G200’ me gjatësi 19 metra, ka sedilje lëkure gri dhe tavolina të ndryshme prej druri që e bëjnë fluturimin sa më të këndshëm. Karakteristikat e tij teknike janë në kulmin e një luksi të tillë: ai ka një distancë prej 6300 kilometrash dhe arrin një shpejtësi maksimale prej 900 km/h.

Cristiano Ronaldo e ka bërë të qartë pasionin e tij për luksin në disa raste. Në fakt, futbollisti ka blerë një ‘Bugatti Centodiece’, një makinë prej së cilës janë prodhuar vetëm dhjetë njësi në mbarë botën dhe që ka një çmim prej tetë milionë eurosh.