BREAKING NEWS

Përplasjet në veri/ Shtëpia e Bardhë del me thirrjen e fortë për Kosovën dhe Serbinë

Përplasjet në veri/ Shtëpia e Bardhë del me thirrjen e
x
BREAKING NEWS

03 Qershor 2023

03 Qershor 2023
x
BREAKING NEWS

"Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka asistuar çdo seancë gjyqësore", Kreshnik Spahiu zbulon rolin e SHBA në çështjen e Saimir Tahirit

"Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka asistuar çdo seancë
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri të Kosovës, vjen reagimi i minutës së fundit nga Vuçiç

Tensionet në veri të Kosovës, vjen reagimi i minutës së
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i sekretares së MSH, reagon politikani i njohur: SPAK prapë me sardele në vend të krokodilëve si Rama

Arrestimi i sekretares së MSH, reagon politikani i njohur: SPAK prapë
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion, zbadhen detaje nga dosja e SPAK

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion, zbadhen detaje nga dosja e
x
BREAKING NEWS

Anila Hoxha del me detaje të reja, ja lëvizja e fundit që do të bëjë prokurori për çështjen e Saimir Tahirit

Anila Hoxha del me detaje të reja, ja lëvizja e fundit që do
x
BREAKING NEWS

Arrestohet zyrtarja e lartë në MSH, vjen menjëherë reagimi i Ramës

Arrestohet zyrtarja e lartë në MSH, vjen menjëherë reagimi i
x

Sport

Dalin mesazhet, ja çfarë thanë lojtarët e Barçës në grupin e Whatsapp-it pas eleminimit të Realit

Dalin mesazhet, ja çfarë thanë lojtarët e

Botimi spanjoll AS.com publikoi mesazhet që qarkulluan në grupin WhatsApp të lojtarëve katalanas gjatë përballjes mes Real Madridit dhe Manchester Cityt (4-0).

“Çfarë lëvizjeje!”, ishte një nga mesazhet e para në grup, i ndjekur nga një tjetër, që nënvizonte, se një Real Madrid kaq i dobët, nuk ishte parë “që nga finalja e Superkupës së Spanjës”.

Në pjesën e parë, teksa Manchester City po kryesonte 2-0, kjo ishte një arsye që lojtarët e Xavi të thërrasin: “Sa të mirë që janë!” Në fakt, ky ishte mesazhi më i zakonshëm në grupin WhatsApp të katalanasve.

Ish-lojtarët e Manchester Cityt, Eric Garcia dhe Ferran Torres, shfrytëzuan gjithashtu rastin për të uruar ish-shokët e tyre të skuadrës sapo mbaroi ndeshja. 

Xavi Hernández i dërgoi Pep Guardiolës një mesazh urimi përpara finales së dytë të Champions League kundër Interit të Milanos.