Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Danezët barazojnë në shtesë, mbyllet ndeshja Kosovë-Danimarkë me rezultatin 2-2

Postuar: 21/03/2019 - 22:03

Është mbyllur me rezultatin 2-2 ndeshja mes Kosovës dhe Danimarkës. 
 
Danezët arritën të barazonin vetëm në minutën e parë shtesë me Pierre-Emile-Hojbjerg. 
 
Pë Kosovën shënoi Rrahmani në pjesën e parë me kokë dhe Celina në të dytën pas asistit të Zenelit, ndërsa golin e parë për danezët e shënoi Eriksen.
 
Kosova ka kaluar në avantazh në ndeshjen me Danimarkën në minutën e 42-të.
 
Rahmani ka dërguar në avantazh Kosovën me një goditje me kokë pas krosimit nga goditja e dënimit.
 
Janë shënuar dy gola të shpejtë në ndeshjen mes Kosovës e Danimarkës në ndeshjen që po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”.
 
Fillimisht, mesfushori i Tottenham, Christian Eriksen, ai që shënoi për 1-1 nga pika e bardhë në minutën e 63’.
 
Pastaj Kosova ka kaluar përsëri në avantazh me golin e Bersant Celina-s.
 
Ka barazuar Danimarka në minutën e parë shtesë me anë të Hojbjerg.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/04/2019 - 18:34

Nevil Dede, trajneri i U-18 të Shqipërisë, ka zbuluar se Edoardo Reja, trajneri i kombëtares së madhe, ka nisur punën duke përveshur mëngët dhe listuar emrat e futbollistëve kuqezi të së ardhmes dhe jo vetëm:

Postuar: 24/04/2019 - 17:33

 Fitimi i titullit kampion në Itali ka bërë që Ronaldo të marrë disa ditë lejë nga klubi i J

Postuar: 24/04/2019 - 13:18

Pep Guardiola mund të stërvisë Ronaldon vitin e ardhshëm.

Postuar: 24/04/2019 - 07:39

Në sondazhin e bërë me tifozët në rrjetet sociale, portugezi përfshihet në treshen e

Postuar: 24/04/2019 - 07:35

Të hënën në mbrëmje u luajt ndeshja Napoli-Atalanta, e fituar nga bergamaskët 2-1, një trepikësh

Postuar: 24/04/2019 - 07:33

Sot do të luhen ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë.

Postuar: 23/04/2019 - 14:49

Trajneri i kombëtares për femra të Ekuadorit duket se është në telashe.