BREAKING NEWS

Fatmir Mediu zbulon nëse është thirrur nga ambasada e SHBA pas shpalljes non grata të Berishës: U vendos të kishim një qëndrim të përbashkët

Fatmir Mediu zbulon nëse është thirrur nga ambasada e SHBA pas
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha nxjerr prapaskenat “bombë: Basha do të futej në burg nëse nuk i bindej këtij ultimatumi! Ja pse për disa kohë nuk mund të shkonte dot në SHBA

Sali Berisha nxjerr prapaskenat “bombë: Basha do të futej
x
BREAKING NEWS

E papritur! Blendi Fevziu nervozohet keq në mes të emisionit me regjinë: Më çmendët

E papritur! Blendi Fevziu nervozohet keq në mes të emisionit me
x
BREAKING NEWS

Rama bën reagimin e papritur: Do të jetë e pabesueshme, do ta dëgjoni shumë shpejt...

Rama bën reagimin e papritur: Do të jetë e pabesueshme, do ta
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të bëni nëse qytetarët nuk janë dakord për ‘Ballkanin e Hapur”? Ja çfarë thotë kryeministri Rama: Politika nuk është spektakël si Big Brother që të zihen njerëzit për brava

Çfarë do të bëni nëse qytetarët nuk janë
x
BREAKING NEWS

Pse nuk krijoni një parti të re? Përgjigjet Sali Berisha

Pse nuk krijoni një parti të re? Përgjigjet Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha paralajmëron zhvillime të reja, zbulon se çfarë do të ndodhë të dielën

Sali Berisha paralajmëron zhvillime të reja, zbulon se
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodh nëse Sali Berisha merr Partinë Demokratike? Escobar: Biden dhe Blinken kanë qenë të qartë

Çfarë ndodh nëse Sali Berisha merr Partinë Demokratike?
x

Sport

David Alaba ngjason me Roberto Karlos, mbrojtës dhe golashënues për Realin e Madridit

David Alaba ngjason me Roberto Karlos, mbrojtës dhe golashënues

Mbrojtësi austriak ka bërë një startim befasues për madrilenët këtë sezon, duke qenë nga më të mirët dhe pasues i denjë i Serxhio Ramosit

Reali i Madridit mbetet një klub i madh. Sado që të shfaqen pengesa me largime lojtarësh veteranë e afrimesh të rinjsh, apo dhe probleme të tjera, sërish është një klub që di të mbajë staturë të madhe në rang të futbollit europian e botërorë për klube. Ndërkohë, një nga blerjet e kësaj vere, mbrojtësi i Austrisë David Alaba, ka rezultuar jo vetëm efikas por deri tani edhe vendimtar me golat e tij surprizë e të rëndësishëm. Kështu, David Alabës po i “bëhet ves” të shënojë në ndeshjet vërtet të rëndësishme. Lojtari që u transferua verën e kaluar te Reali i Madridit po bëhet gjithnjë e më vendimtar për “Los Blancos”. Pas golit në El Klasikon e La Ligës, kundër Barcelonës, mbrëmjen e së mërkurës erdhi një tjetër finalizim në Champions League. Një goditje dënimi ndaj Sherif Tiraspol që e bën të hyjë në librat e historisë së klubit. Në fakt, austriaku që një sezon më parë luante për Bajernin e Mynihut është mbrojtësi i parë i Realit që ja del të shënojë me një goditje dënimi. I fundit që ja ka dalë të shënjestrojë në këtë mënyrë portën për madrilenët ka qenë një ikonë e vërtetë e goditjeve të dënimit, Roberto Karlos në vitin e largët 2004. Alaba po hyn gjithnjë e më në perfeksion në mekanizmat e skuadrës së Ançelotit, duke bërë të mos ndihet mungesa e Serxhio Ramos, jo vetëm në fazën mbrojtje, por tanimë edhe për sa i përket realizimit. Për sa i përket ecurisë në Champions League, ndërkohë Reali i Madridit, siguroi kalimin e parakohshëm në fazën e 1/8, ashtu si dhe Interi që në ndeshjen e fundit mes tyre do të luajnë për vendin e parë në grup. Ndërkohë, ish-trajneri i Realit të Madridit, Zinedin Zidane, vijon të jetë pa skuadër, edhe pse ka oferta nga shumë klube e ka pasur mundësinë madje të zgjedhë atë që dëshiron. Por francezi nuk po ngutet, si duket pret një rast të madh dhe mediat kanë filluar të aludojnë për një pritje që ka të bëjë me Juventusin ose PSG-në. Pra, Zinedine Zidane është i lirë që nga muaji qershor, kur u nda me Real Madridin, por tekniku francez po ka oferta për t’u rikthyer në bankinë. Sipas mediave të huaja, “Zizu” është në mes të dy gjigantëve evropianë. Atë e do Paris San Zhermeni mbi të gjitha. Klubi francez mund të ndahet me Mauricio Poçetinon, i cili mund ta marrë në dorë Mançester Junajtid. Me këtë rast, Zidane do të përfundonte në “Parkun e Princave”. E në ndërkohë, ish-trajnerin e Realit e ka në radar edhe Juventusi, ish-ekipi i tij sa ishte lojtar. “Bianconeri” mund të ndahen me Masimiliano Alegrin, me të cilin nuk po iu ecin punët dhe aq mirë. Pra Zidane shihet si njeriu ideal për ta drejtuar “Zonjën e Vjetër”.