Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

De Biasi rikthehet në Shqipëri, ja surpriza e tij për kombëtaren

Postuar: 19/11/2018 - 22:42

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, i cilësuar si një nga trajnerët më të mirë i kuqezinjve, Gianni De Biasi është rikthyer në Shqipëri.

De Biasi, i cili prej 2015-ës mban pasaportën shqiptare, është rikthyer në vendin tonë për të qenë i pranishëm në një intervistë televizive me gazetarët sportivë në ABC News.

Por rikthimi i De Biasit përkon edhe me një kohë të errët që po kalon kombëtarja shqiptare pas rezultateve negative në Ligën e Kombeve që u përmbyllën me humbjen 0-4 me Skocinë.

I gjithë faji duket se rëndon mbi trajnerin aktual Christian Panucci, por De Biasi është treguar i rezervuar në deklaratat e tij, duke e përhapur disi fajin.

Megjithatë nuk mungojnë as zërat që kërkojnë rikthimin e De Biasit te kuqezinjtë, i cili aktualisht nuk është angazhuar në drejtimin e ndonjë ekipi. /Newsbomb.al

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 20:57

Kastrioti arriti që të fitojë në shtëpi përballë Teutës me shifrat 2-1, por duke parë fitoren e Tiranës, tashmë shanset për krutanët duken shumë të pakta për të mbijetuar.

Postuar: 26/05/2019 - 14:30

Kur të gjithë presin shpërthimin e tij në fushën e blertë, Neymar më shumë bëhet protagonist ja

Postuar: 26/05/2019 - 07:52

Mbrëmjen e djeshme u luajtën finalet e kupave në disa vende europiane si në Gjermani, Spanjë, Por

Postuar: 26/05/2019 - 07:51

Goga Basket ishte surpriza e madhe e këtij sezoni në Superligën e meshkujve në basketboll, pasi m

Postuar: 26/05/2019 - 07:48

Peshëngritja vijon të jetë sport elitar dhe t’i sjellë vendit medalje të rëndësishme nga ak

Postuar: 25/05/2019 - 07:26

Juventusi dhe Interi kanë një rivalitet jo të zakonshëm në kampionatin italian, një rivalitet që

Postuar: 25/05/2019 - 07:24

Kategoria Superiore po shkon drejt fundit dhe skuadrat pop bëjnë llogaritë e tyre.