Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

De Biasi tregon dy defektet e Elseid Hysajt

Postuar: 20/09/2018 - 20:02

 Xhani De Biazi ishte ai që i dha mundësinë Elseid Hysajt që të debutonte në radhët e kombëtares shqiptare dhe brenda pak kohësh e ktheu në një protagonist me fanellën kuqezi që në moshë të re. Por ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare mendon se Hysaj ka ende diçka për të përmirësuar në lojën e tij, siç ka shpjeguar në një intervistë për “Radio Marte”.

“Hysaj është një lojtar i cili shtyn shumë në krah, ndoshta duhet të përmirësojë krosimet në zonë dhe pasimin e fundit”, ishte këshilla e teknikut për futbollistin e përfaqësueses shqiptare i cili është kritikuar kohët e fundit se nuk ka ndihmuar shumë në fazën ofensive në radhët e Napolit dhe kombëtares shqiptare.

Por De Biazi mendon se askush nuk duhet të mendojë t’i japë këshilla Ançelotit sa i përket skuadrës. “Nuk do të kisha kurrë guximin të jepja një sugjerim për Ançelotin, ai ka gjithçka që duhet për të menaxhuar situatat që po kalon Napoli”, u shpreh De Biazi i cili gjithsesi ka një siguri për këtë sezon.

“Në Itali gjithmonë para të gjithëve mbetet Juventusi, për eksperiencë dhe cilësi të ekipit. Ka një nivel tjetër, pastaj vijnë Napoli, Roma, Inter dhe Milani, të cilat kanë të njëjtën nivel teknik”, tha De Biazi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 07:29

Ai e nisi sezonin me shkëlqim tek Xhenoa dhe tani është bërë ylli i ri i Milanit. Gjashtë gola në pesë ndeshjet luajtura kanë bërë të harrohet shumë shpejt argjentinasi Gonzales Higuain.

Postuar: 21/02/2019 - 07:27

Liga e Kampioneve dhuroi mbrëmë emocione të forta dhe spektakël, ku padyshim kryendeshja Atletiko

Postuar: 21/02/2019 - 07:26

Një nga futbollistët që po bën bujë gjatë ditëve të fundit është sulmuesi Kristal Abazaj, i cili

Postuar: 21/02/2019 - 07:25

Mbrojtësi shkodran, Elseid Hysaj, nuk është e thënë të gjejë qetësi tek Napoli këtë edicion.

Postuar: 21/02/2019 - 07:24

Komisioni i Disiplinës i Federatës Shqiptare të Futbollit vendosi të shqyrtojë fenomenet negative

Postuar: 21/02/2019 - 07:23

Teuta është në vend të dytë për momentin në Kategorinë Superiore.

Postuar: 20/02/2019 - 22:58

 Atletico Madrid ka treguar dhëmbët në ndeshjen e parë të fazës së 1/8-ave të UEFA Champions