BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Sport

De Biazi për median italiane: Rrahmani super! E nisi te Partizani dhe sot është te Napoli

De Biazi për median italiane: Rrahmani super! E nisi te Partizani dhe sot

Trajneri më i suksesshëm i historisë së Kombëtares dhe strategu aktual i Azerbajxhanit, Xhani de Biazi ka folur gjatë për “Tuttomercatoweb”, ku ka treguar skuadrën e preferuar në Botëror. Italiani flet edhe për Napolin dhe veçanërisht për Amir Rrahmanin, që e nisi te Partizani dhe tashmë është një prej liderëve të Napolit.

BOTËRORI – “Spanja është skuadra që unë i besoj më së shumti në Botëror. Do të isha shumë i lumtur nëse Luis Enrike do ta fitonte këtë turne, pas ngjarjeve me të cilat jeta e ka përballur. Me një dorë Zoti i mori diçka, por me tjetrën do t’i kthente diçka”.

“AXURRËT” – “Italia është një zhgënjim. Të mendosh për dy Botërorë pa pjesëmarrje për një ekip që fitoi Kampionatin Europian vetëm vitin e kaluar, është diçka anormale. Mendoj se Mançini është në rrugën e duhur, ai ka lojtarët e duhur për të bërë atë që ai kërkon. Përveç pengesës ndaj Zvicrës dhe disfatës ndaj Maqedonisë së Veriut, mendoj se periudha e Mançinit tek Italia është padyshim pozitive”.

TË RINJTË – “Eksperienca e Zaniolos ka dhënë frytet e veta, por tani ai duhet të fokusohet më shumë te lojtarët që po luajnë rregullisht. Më pas të rinjtë e dinë se nëse bëjnë mirë, kanë një rrugë të hapur përpara. Gjithçka varet nga dëshira. Sjellja në kombëtare e lojtarëve, që ende nuk kanë luajtur me ekipin e parë në klubet e tyre, mendoj se është një mënyrë për t’i afruar me ambientin, por në të njëjtën kohë mund të çojë gjithashtu në një çekuilibër psikologjik nëse të rinjtë nuk janë gati për këto episode”.

NAPOLI – “Çdo trajner ka aftësinë për të shfrytëzuar në maksimum lojtarët në dispozicion të tij. Unë mendoj se trajneri Spaleti ka gjetur një organikë vërtet të jashtëzakonshme. Ata që punojnë brenda klubit, e kam fjalën për skautimin dhe për çdo gjë që është bërë, kanë gjetur lojtarët e duhur, po të mendojmë për Kim, Kvaratskhelia apo Anguisa. Ata janë të gjithë funksional për projektin. Spaleti është shumë i zgjuar, ai di si të përballet me situatat dhe besoj se ai e kupton se ka timonin e një makine shumë të mirë në dorë”.

RRAHMANI – “Mendoj se ai ka një potencial të jashtëzakonshëm, edhe në nivelin fizik. Para disa sezonesh luante në një kampionat të vogël, te Partizani i Tiranës në Shqipëri dhe bëri një udhëtim të rëndësishëm përpara se të mbërrinte te Napoli. Ai kaloi fillimisht në Kroaci dhe më pas erdhi në Itali te Verona. Ishte shumë i zoti për t’u ambientuar dhe në vende të ndryshme dhe kjo ndodh falë cilësive të mëdha të tij”.

SERIA A – “Nëse shohim renditjen sot, vëmë re se Napoli ka një diferencë të rëndësishme, por në jetë kurrë nuk mund të thuash kurrë. Milani është një ekip që ka cilësi, Juventusi ka gjetur ritmin e tij dhe ne duhet të shohim sesi do të jenë kur t’u kthehen të gjithë të dëmtuarit, sepse është një ekip plot me lojtarë që marrin pjesë në Kupën e Botës. Pastaj është Lacio, që me Sarrin po bën shumë mirë, po luan në një kampionat të madh. Nuk e di, por bashkë me Interin, këto skuadra mund të konsiderohen si ndjekësit e Napolit. Kampionati është pak i tronditur, sepse Napoli është jashtë çdo logjike dhe po ecën me një ritëm të çmendur”, tha mes të tjerash De Biazi.