Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Debutimi i Ronaldos, policia italiane i trembet sulmeve terroriste

Postuar: 15/08/2018 - 19:21

Jo vetëm një mundësi për të përfituar nga prania e Cristiano Ronaldos në Seria A, por edhe një rrezikshmëri për sulmet terroriste. Është kjo frika më e madhe që mbizotëron në stadiumin e Chievos, "Bentegodi", me Prefekturën e Veronës që ka vendosur të marrë masa për të ngritur një njësi antiterroriste.

 
Sipas " Il Corriere Veneto" njësitë antiterroriste do të vendosen në një funksion parandalues, me rastin e ndeshjes të së shtunës, që do të shënojë debutimin e Cristiano Ronaldos në Seria A.
 
Njësitë Sos të Carabinierit dhe Uopi della Polizia do të vendosen pranë Stadiumit Bentegodi. Këto janë patrullime kundër terrorizmit që tashmë janë të punësuar në Verona për të monitoruar objektiva të ndjeshme ose për ngjarjet që kërkojnë masa maksimale të sigurisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 23:13

Milani ka shënuar fitoren e dytë në sezonin e ri të Serie A.
 
Rosonerët kanë mposhtur Veronën me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e xhiros së tretë.
 

Postuar: 15/09/2019 - 22:13

Pas golave që shënoi në kualifikueset e Euro 2020 përballë Francës dhe Islandës, Sokol Cikalles

Postuar: 15/09/2019 - 09:19

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edi Reja ka rrëfyer detaje nga jeta e tij.

Postuar: 15/09/2019 - 07:49

Në stadiumin “Artemio Franchi” të Firences, Fiorentina arriti të frenojë kampionët në

Postuar: 15/09/2019 - 07:47

Dy emra të mëdhenj të futbollit shqiptar u përballën dje në stadiumin “Selman Stërmasi&rdqu

Postuar: 15/09/2019 - 07:46

Gazeta “Sot” sjell për lexuesit këtë fundjavë intervistën me një prej figurave të shq

Postuar: 14/09/2019 - 18:59

Një skandal i vërtetë u cilësua incidenti i ndodhur para fillimit të ndeshjes Francë-Shqipëri, e