BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Sport

Deklarata e fortë e ish-futbollistit i kombëtares: Të largohet nga futbolli. Skandaloze, FIFA organizata më mafioze në botë!

Deklarata e fortë e ish-futbollistit i kombëtares: Të largohet

Ish futbollisti i kombëtares, Eduard Abazi, ka folur për zhvillimin e kampionatit Botëror në Katar. 

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", Abazi tha se kampionati që zhvillohet në këtë vend është "skandaloz" dhe shkelen të drejtat e njeriut. Ai e cilësoi FIFA-n, si organizatën më "mafioze". 

"FIFA është organizatë skandaloze, një nga organizatat më mafioze në botë. Do të shtoja që kjo organizatë duhet të largohet nga futbolli, sepse shumë skandale janë evidentuar.

Sa i përket organizimit në Katar, kur merret kandidatura për të organizuar këtë event, për të bashkuar të gjithë kombet, traditat dhe shoqëritë, ka në projektin e saj edhe faktorë që ose aprovohen ose jo.

Në të gjithë botën lufta bëhet në drejtim të të drejtave të njeriut, një nga qëndrimet kryesore ishin të drejtat e njeriut. FIFA mori 7.5 miliardë dollarë për një vit e gjysëm.

Këto cojnë deri aty sa mund të themi me të drejtë, është skllavërim i shoqërisë civile nën tutelën e FIFA-s.

FIFA duhet të vendoste klauzolë, që të gjithë shoqëritë civile që paraqiten, nuk janë të lirë.

Ky kamouonat ishte skandal dhe dështim galopant i FIFA", deklaroi Abazi.